هند چین را به “اقدامات تحریک آمیز” جدید در مرز در میان گفتگوهای کاهش تنش متهم می کند – RT World News

دهلی نو پکن را به تحریکات جدید در منطقه مرزی مورد مناقشه متهم کرده است درست زمانی که دو کشور در همان منطقه در حال مذاکره در مورد تنش زدایی بودند. چین تاکنون در مورد این اتهامات توضیحی نداده است.

سربازان چینی “درگیر اقدام تحریک آمیز” روز دوشنبه ، آنوراگ سریواستاوا ، سخنگوی وزارت امور خارجه هند در بیانیه ای گفت. وی جزئیات بیشتری ارائه نداد ، فقط افزود كه نیروهای هندی از تلاش برای جلوگیری از این كار جلوگیری كرده اند “وضع موجود را یک طرفه تغییر می دهد.”

این حادثه درست در حالی رخ داد که فرماندهان چینی و هندی مذاکراتی را برای کاهش تنش در منطقه مورد مناقشه به دنبال آخرین شعله ور شدن در آخر هفته انجام دادند. دهلی نو این حادثه را به شدت انتقاد کرد “نقض واضح” توافق و تفاهمات قبلی که توسط وزیران خارجه و نمایندگان ویژه دو کشور حاصل شده است.

اخبار مرتبط  یونان از کشورهای اتحادیه اروپا می خواهد صادرات نظامی به ترکیه را متوقف کنند و تعلیق توافق اتحادیه گمرکی را در نظر بگیرند - RT World News
همچنین در rt.com
چین هند را به نقض مرزهای کشور متهم می کند ، از آن می خواهد نیروهای خود را عقب بکشدهمچنین گفت که موضوع از طریق کانال های دیپلماتیک و نظامی با پکن درگیر شد. چین در مورد این اظهارات اخیر توضیحی نداده است.

طی روزهای گذشته ، چین و هند هر دو یكدیگر را متهم كردند كه به اصطلاح خط كنترل واقعی در منطقه كوهستانی مورد مناقشه و به سختی پرجمعیت معروف به آكسای چین در چین و لاداخ شرقی در هند متهم می شوند. ده ها سال است که این منطقه مورد مناقشه است.

آخرین حادثه مهم مرزی در ژوئن اتفاق افتاد که نیروهای هندی و چینی به یکدیگر حمله کردند ، دهلی نو و پکن بعداً انگشت اتهام خود را به دلیل درگیری به یکدیگر نشان دادند.

فکر می کنید دوستانتان علاقه مند می شوند؟ این داستان را به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *