هنرمندان مشهور VR نقاشی های بچه ها را از جنگ جهانی دوم در انیمیشن مجازی بازسازی می کنند (VIDEO) – RT World News

پروژه چندرسانه ای RT #VictoryPages ارائه می دهد ‘نقشه: کودکان و نوجوانان در انیمیشن VR ، مجموعه ای از نقاشی های کودکان از مجموعه موزه ایالتی تاریخ سنت پترزبورگ که توسط هنرمندان مشهور VR تفسیر شده است.

چندین دهه ، موزه تاریخ سن پترزبورگ حدود 700 نقاشی منحصر به فرد كودك را كه در دوره محاصره لنینگراد ایجاد شده اند ، نگه داشته است (8 سپتامبر 1941 – 27 ژانویه 1944). این نقاشی ها که توسط کارگران در مهدکودک ها ، یتیم خانه ها و مدارس جمع آوری شده است ، نمایانگر کودک از وقایع زمان جنگ و افشای احساسات و ایده های آنهاست تقریباً در هر نقاشی متن همراهی وجود دارد – داستان کوتاهی از کودک درباره آنچه که ترسیم کرده است. مربیان غالباً چنین داستانهایی را ضبط می کردند و آنها را در آلبوم ها جای می دادند ، و آنها را به عنوان سند دوره با دقت حفظ می کردند.

“سلام بابا!
این نامه را برای شما ارسال می کنم تا زودتر برگردید. من همیشه گریه می کنم چون دور هستی. الان که دارم برای شما می نویسم گریه می کنم. ما دیگر والچکا نداریم ، او درگذشت. مامان در حال تهیه کلم تخمیر شده ، باغچه سبزیجات خود را پرورش می دهد. الان خوب خواهیم شد کلم بزرگ شد. من به مادرم کمک می کنم مامان دلتنگته بابا عزیزم ، لطفا زودتر با پیروزی برگردید ، اما حتی زودتر جواب دهید. “ – گزیده نامه ای از لوسی ، شش ساله ، از 2 اکتبر 1942.

تیم در پشت #VictoryPages تصمیم گرفت این نقاشی ها را با استفاده از انیمیشن VR احیا کند. هر قسمت به یک نقاشی جدید و تفسیر آن توسط هنرمندان مدرن دیجیتال اختصاص خواهد یافت که تصاویر بسیار گسترده ای را ایجاد می کنند – هر کدام به سبک امضای خود.

هنر مجازی و فناوریهای جدید رسانه ای فضاهای تقریبا بی حد و حصر برای خلاقیت باز می کنند. این روزها هر جشنواره بزرگ فیلم با مجموعه ای از فیلم ها و پروژه هایی که با استفاده از فناوری های غوطه وری ایجاد می شوند ، نمایش داده می شود. ما بسیار خوشحالیم که استادان XR-art مانند Sutu ، VRHUMAN ، Denis Semionov بخشی از پروژه ما هستند. فناوری واقعیتهای جدید بسیاری به ما داده است: مختلط ، مجازی ، افزودنی ، “ کریل کارنوویچ-والوا نویسنده می گوید.

هنرمند برجسته XR روسیه ، دنیس سمیونف – معروف به نام مستعار خلاق Sa1ntdenis – همچنین به عنوان تهیه کننده این سریال فعالیت می کند.

سمیونف می گوید: “نقشه های نقاشی کودکان از لنینگراد محاصره شده بسیار صمیمانه است ، بنابراین به سختی می توانم تصور کنم که چگونه با آنها در واقعیت مجازی کار کنم.” “من به کل آلبوم نگاه کردم و 20 اثر مناسب برای انیمیشن مجازی را انتخاب کردم. سپس تصمیم گرفتم از هنرمندان کشورهای مختلف بخواهم دیدگاه خود را در مورد این موضوع به تصویر بکشند. “

دنیس پیش از این مدیر و تهیه کننده پروژه Auschwitz Lessons VR بود که هم اکنون در سه فیلم جوایز Webby – Video Immersive & Mixed Reality برای انیمیشن ، اخبار و فیلم حجمی نامزد دریافت جایزه شده بود.

دیگر هنرمند این سریال استوارت کمپبل از استرالیا است که با نام مستعار خلاق Sutu Eats Flies شناخته می شود. او با استودیوها و مارک هایی مانند دیزنی ، مارول ، گوگل و پروژه های VR برای فیلم هایی چون “Doctor Strange” و “First Player Ready” آماده کار شده است.

اخبار مرتبط  آیا قطب ها معکوس می شوند؟ میدان مغناطیسی زمین 10 برابر بیشتر از حد انتظار بی ثبات است - RT World News

وی گفت: “حتی اگر این تصاویر مانند کودک باشند ، اما شدت آنها را ضبط می کند ، کشتی های جنگی به سمت بالا پرواز می کنند ، منفجر می شوند و بمبی منفجر می شوند. روشن است که تأثیر جنگ تأثیر بسیار احشایی بر کودکان داشته است ، “ استوارت کمپبل از نقش خود در این پروژه می گوید.

“با بازسازی دنیای تخیل کودکان ، امیدوارم چشم انداز جدیدی از تأثیر جنگ بر کودک بگذارد.” کمبل می افزاید.

این پروژه همچنین شامل یک هنرمند از آلمان ، ولادیمیر ایلیچ است که با نام مستعار خلاق VRHUMAN شناخته می شود. وی با مارک هایی مانند گوگل ، سامسونگ ، سونی پیکچرز و مایکروسافت همکاری داشته است.

چشم انداز کودکان یکی از نزدیکترین لنزهایی است که ما باید واقعیت را آنگونه که هست ببینیم. شاید دیدن و تفسیر نقاشی کودک در VR شاید خالص ترین شکل هنری باشد که ما به عنوان انسان می توانیم تجربه کنیم. “ الیچ می گوید.

Rosie Summers چهارمین هنرمند شرکت کننده است که در XR Games فعالیت دارد و اخیراً Angry Birds Movie 2 VR: Under Pressure را برای پلی استیشن VR منتشر کرده است.

#VictoryPages در پنجم ژانویه به احترام 75 سالگرد پایان جنگ جهانی دوم توسط RT در پنج سیستم عامل رسانه اجتماعی راه اندازی شد. در حال ورود به مراحل نهایی خود است و تا ماه مه سال 2020 ادامه خواهد داشت.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *