هنگامی که دانشمندان می بینند تاج سیاه چاله ها در زمان واقعی از بین می روند و بازسازی می شوند – ستاره Rogue مشکوک است – RT World News

برای نخستین بار در تاریخ بشریت ، اخترشناسان تاج سیاه چاله ای را در مرکز کهکشان دور افتاده مشاهده می کنند که ناپدید شده است ، قبل از اینکه ظاهر شود در حال بازسازی خود ، همه در زمان واقعی است.

تاج سیاه چاله توده ای از ذرات فوق العاده داغ در حاشیه تاریکی است که درخشش اشعه ایکس را آنقدر روشن می کند که می توان 300 میلیون سال نوری از زمین دور زمین دید.

شناخته شده است که این تاج ها با ضریب 100 در روشنایی متفاوت هستند ، اما تحقیقات تازه منتشر شده نشان می دهد که دو سال پیش سیاه چاله در مرکز کهکشان 1ES 1927 + 654 با ضریب 10،000 در اطراف محو شده است. 40 روز ، قبل از تبدیل شدن به 20 بار روشن تر از آنچه در ابتدا فقط 100 روز بعد بود.

کارشناسان می گویند تغییرات روشنایی در این مقیاس معمولاً باید در طول هزاران سال اتفاق بیفتد ، اگر نه میلیون ها سال. با توجه به مطالعه جدید در مورد این پدیده خارق العاده ، ناپدید شدن ناگهانی نور به احتمال زیاد باعث شده است که مواد غذایی سیاه چاله قطع شود.

تیم منجمان فرض می کنند که یک ستاره فراری به سیاه چاله خیلی نزدیک شده است و هرچند که با گرانش فوق العاده از هم پاشیده شده است ، ممکن است آوارهای ستاره ای آن فرو بریزند و تاج سیاهچاله را دوباره ببندند و گاز را پراکنده کنند.

“وقتی دیدیم که واقعی است ، بسیار هیجان انگیز بود. اما ما همچنین هیچ تصوری برای برخورد با آنها نداشتیم. هیچ کس با آنها صحبت نکردیم ، چیزی شبیه به این دیده بود. “ کلودیو ریچی ، نویسنده اصلی این تحقیق ، از دانشگاه دیگو پرتالس در سانتیاگو ، شیلی توضیح داد.
همچنین در rt.com
مشاهده: دانشمندان برای محاسبه پیامدهای جوی پانچ های سیاره ای از ابر رایانه استفاده می کننداخبار مرتبط  چه کسی بعدی است؟ بولسونارو گفت: برکناری بدن از سلامت سازمان ملل گزینه ای است مگر اینکه "حزب" و "سیاسی" را متوقف کند - RT World News

رصدگران خاطرنشان كردند كه چند ماه قبل از تاریك شدن سیاهچاله ، دیسک آن به طرز چشمگیری روشن شده است كه ممكن است این نقطه تأثیر زباله های ستاره ای باشد.

برای اطمینان بیشتر ، آنها درخواست کردند که با استفاده از کاوشگر ترکیب داخلی Neutron Star ناسا (NICER) ناسا ، روی ایستگاه فضایی بین المللی ، که 265 مشاهدات را در طی 15 ماه انجام داده ، نظارت بر سیاه چاله را انجام دهند.

برای تأیید بیشتر این فرضیه مطالعات دیگری در رصدخانه های سراسر جهان و در طول موج های مختلف انجام شده است ، به دانشمندان این امکان را می دهد تا کل این رویداد را با جزئیات بی سابقه کنترل کنند.

“این مجموعه داده بسیاری از معماها را در آن دارد ،” گفت: ارین کارا ، استادیار فیزیک در انستیتوی فناوری ماساچوست و همیار تحقیقات جدید. “ما فکر می کنیم فرضیه ستاره خوب است ، اما من همچنین فکر می کنم که می خواهیم این رویداد را برای مدت طولانی تحلیل کنیم.”

این نوع تحقیقات به بهبود درک ما در مورد چگونگی گرم شدن و تغذیه کورون های سیاه چاله کمک می کند ، زیرا دانشمندان مشاهده کردند که یکی پس از یک ضربه به ظاهر عظیم ، مجدداً خود را بازسازی می کند.

محققان اکنون تعجب می كنند كه آیا سیاهچاله به پایه باز خواهد گشت یا اینكه آیا اساساً با این واقعه تغییر كرده است. همچنین سؤالاتی درباره سیاهچاله ها که در مرکز تقریباً هر کهکشان بزرگی که از آنها می شناسیم وجود دارد.
همچنین در rt.com
ستاره کوتوله های سفید “ابرنواختر جزئی” در سراسر کهکشان راه شیری با سرعت 900،000 کیلومتر در ساعت حرکت می کندفکر می کنید دوستان شما علاقه مند خواهند بود؟ این داستان را به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *