هنگامی که معترضین در سراسر بلاروس به پیروزی ریاست جمهوری لوکاشنکو راهپیمایی می کنند ، دریای دریای مردم از طریق مینسک عبور می کند (عکس ، فیلم های ویدئویی) – RT World News

احساسات ضد دولت هیچ نشانه ای از سکوت در بلاروس با حضور ده ها هزار نفر در یک اعتراض در پایتخت ، مینسک روز یکشنبه نشان نمی دهد. ساعاتی پیش ، تظاهرات طرفدار دولت در این شهر برگزار شد.

این تظاهرات دقیقاً یک هفته پس از انتخابات جنجالی ریاست جمهوری در بلاروس برگزار می شود. نتیجه ، که به رئیس جمهور فعلی الكساندر لوكاشنكو دوره ششم خود را اعطا كرد ، توسط مخالفان رد شد ، كه دولت را به تقلب در آرا متهم كرد. اعتصاب پلیس علیه آنها آغاز شد ، با اعتراض گسترده و راهپیمایی گسترده در طول هفته ، عموم مردم را عصبانی کرد.

اعتراض روز یکشنبه در مینسک در حوالی یادبود مبارزه با آلمان نازی واقع شده است که در نزدیکی یک موزه جنگ قرار دارد و فضای زیادی در اطراف آن دارد.

تصاویر این صحنه جمعیت زیادی را نشان می دهد که در این منطقه طغیان می کنند و شعارهای ضد دولتی شعار می دهند.

برخی تخمین ها می گویند که تقریباً 100،000 نفر یا حتی تعداد بیشتری ممکن است در آن شرکت کنند که این یک موفقیت چشمگیر برای مخالفان است زیرا مینسک فقط حدود دو میلیون نفر ساکن دارد.

تظاهرات کوچکتر اما در عین حال گسترده در سایر شهرهای بلاروس مانند گروودنو و برست برگزار شد.

اخبار مرتبط  وضعیت اضطراری ناشی از کوید منجر به محدودیت های عمده ای نخواهد شد - نخست وزیر چک - RT World News

تظاهرکنندگان خواستار ایستادن لوكاشنكو هستند ، در حالی كه خواستار عدالت برای قربانیان خشونت پلیس بودند كه در روزهای پس از رأی هفته گذشته رخ داد.

لوكاشنكو تمام تماسها را برای بازنگری در نتایج انتخابات رد كرد و بارها از منتقدین خود به عنوان مشكل سازان در تلاش برای براندازی وی در یك كارزار ارکستر خارجی نام برد.

اوایل روز یکشنبه ، تظاهرات طرفدار دولت در مینسک برگزار شد که صدها هزار نفر در آن شرکت کردند. رئیس جمهور در این تظاهرات ظاهر شد تا از هواداران خود تشکر کند و اعلام کند که در برابر فشارها تعظیم نخواهد کرد ، زیرا انجام این کار به معنای ترک کشورش خواهد بود.
همچنین در rt.com
لوكاشنكو با تظاهرات به هواداران گفت: “من برای شما زانو می زنم ، هشدار می دهم كه اگر رأی مكرر رخ دهد ، بلاروس” به عنوان یك كشور “خواهد مرد.رسانه های مخالف گزارش دادند كه بسیاری از شركت كنندگان در آن راهپیمایی از خارج از شهر آورده شده و برای مشاركت تحت فشار بودند.

فکر می کنید دوستان شما علاقه مند خواهند بود؟ این داستان را به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *