هوشیاری ابدی ذهن عاری از مواد مخدر؟ تحقیقات جدید نشان می دهد که پاک کردن خاطرات خاص ممکن است از عود اعتیاد جلوگیری کند – RT World News

محققان با استفاده از یک روش برش ، فیبر نوری ، خاطرات را به طور انتخابی «پاک» کرده و از مغز موش های معتاد به مرفین استفاده می کنند ، که ممکن است اثبات شود یک روش درمانی انقلابی در آینده برای اعتیاد به مواد مخدر است.

تعقیب زیاد اغلب آغازگر مصرف مواد مخدر است ، اما انگیزه عود در اغلب موارد تمایل به کاهش علائم حاد ترک مانند تهوع ، استفراغ ، درد و گرفتگی است.

هم هویج زیاد ، هم هویج و هم علائم انصراف ، چوب می تواند به عنوان نشانه های قدرتمند حافظه عمل کند که باعث ایجاد رفتار اجباری ، اعتیاد آور و عود مجدد می شود ، اما اگر بتوانیم این خاطرات را هدف قرار داده و از بین ببریم ، چه می شود. کلیه آثار عصبی اعتیاد به مواد مخدر را حذف کنید؟

“برای جلوگیری از عود ، ما واقعاً باید با انصراف مقابله کنیم.” شیائوک چن ، استادیار زیست شناسی دانشکده علوم انسانی و علوم دانشگاه استنفورد را توضیح داد.
همچنین در rt.com
کلیدهای بیماری؟ دانشمندان برای مقابله با سرطان یا برای بازتولید نورونها ، یک پروتئین را مهندسی مجدد می کننددانشمندان درمان اعتیاد را به طور کلی به عنوان یک مشکل حافظه پیشنهاد می کنند و با قطع یک مسیر عصبی که مسئول خاطرات مرتبط با مواد افیونی در مغز موش ها است ، آنها ثابت کردند که می تواند یک گزینه مناسب و رویکرد جدید بالقوه برای درمان بیماری همه گیر مواد افیونی باشد که ویران شده است. ایالات متحده و سایر کشورهای جهان

محققان در آزمایش خود ، جزئیات آن را در مجله Neuron منتشر کردند ، محققان موشها را در یک اتاقک دو طرفه قرار داده و دارای علائم لمسی و بصری برای متمایز کردن آنها از یکدیگر بودند. یک طرف محلول نمکی عاری از دارو بود ، از طرف دیگر ، مقدار کمی مورفین.

موشها در طی چهار روز به این نتیجه رسیدند كه كدام یك از محفظه شور یا مرفین داشته باشد. تا روز پنجم ، موشها به این دارو احتیاج داشتند.
همچنین در rt.com
چشم ذهن: ایمپلنت باور نکردنی جدید مغز به شما اجازه می دهد تا حروف و اشکال “نابینا” را ببیننداخبار مرتبط  پلیس اتریش پس از گزارش شلیک در نزدیکی کنیسه ، "عملیات بزرگ" را در وین آغاز کرد - RT World News

اینجاست که گره ای در مغز معروف به تالاموس paraventricular (PVT) ، که نواحی مختلفی از مغز را درگیر در فرآیند اعتیاد به مواد مخدر می کند ، بازی می کند.

محققان با استفاده از یک تکنیک مبتنی بر نور فیبر نوری برای کنترل دقیق فعالیت مسیرهای عصبی مختلف ، محققان دریافتند که تاکنون “خاموش کردن” آنها یک مسیر PVT را که با خروج همراه است ، ترجیح موشها نسبت به محفظه مورفین را در این آزمایش از بین برد.

روز بعد ، بدون مداخله ، موشها دیگر هیچ ترجیحی برای محفظه مورفین نشان ندادند. همان نشانه های محیطی که در شروع آزمایش استفاده شد ، تأثیر کمی بر رفتار حیوانات نشان نداد ، گویی موش ها همه چیز را درباره دارو فراموش کرده اند ، هم اثرات مثبت و هم منفی آن.

مانند جیم کری و کیت وینسلت در “Eternal Sunshine of Spotless Mind” ، موشها به طور موثری حافظه مرتبط با دارو را پاک کردند. با این حال ، این کمی پیچیده تر از فیلم برنده جایزه است زیرا این تیم معتقد است که هم زمان و هم مکان برای موفقیت در درمان مهم هستند: حیوان باید در محیط مربوط به حافظه باشد (در این حالت ، اتاقک دو طرفه ) و برای اینکه بطور موثر حافظه پاک شود باید در حال برداشتن باشد.

چن گفت: “ابتدا باید حافظه فعال شود تا فرصتی برای دستکاری دقیق حافظه فراهم شود.” “شما نمی خواهید کل حافظه را پاک کنید. شما فقط می خواهید بخشی از مواد مخدر را پاک کنید. “

چن به سرعت تأکید کرد که ، در این مرحله ، درمان است “نه عملی و نه مناسب برای درمان اعتیاد به مواد مخدر در مردم.” با این حال ، محققان ادعا كردند كه این روش ممکن است روزی به معالجه ماندگار برای افرادی كه معتاد به مواد افیونی هستند ، تبدیل شود.

فکر می کنید دوستان شما علاقه مند خواهند بود؟ این داستان را به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *