هک امنیتی در سوئد جزئیات سیستم های هشدار و نقشه های طاق بانکی را فاش می کند – گزارش – RT World News

به گفته رسانه های محلی ، نشت آنلاین داده های هک شده از یک گروه امنیتی سوئدی ممکن است باعث خدشه دار کردن تعدادی از طاق های بانکی ، سیستم های هشدار و حتی اقدامات محافظتی در پارلمان این کشور شود.

داگنس نیهتر روز سه شنبه گزارش داد ، هکرها حدود 19 گیگابایت اطلاعات از Gunnebo را در ماه آگوست به سرقت بردند. برخی از داده های دزدیده شده این شرکت سپس در وب تاریک بارگذاری شد و از این رو مدارک از اواخر سپتامبر به صورت آنلاین منتشر شده است.

بنا به گزارش خبرگزاری فرانسه ، این شرکت در ابتدا نمی دانست که اطلاعاتش به بیرون درز کرده است ، اما گنبو روز سه شنبه در بیانیه ای این موضوع را انکار کرد و این حادثه را توصیف کرد “بسیار متاسف است.”
همچنین در rt.com
بیمار در اثر حمله باج افزار می میرد بیمارستان آلمان را فلج می کند“این یک حادثه اسفناک است” مدیر عامل شرکت استفان سیرن به خبرگزاری فرانسه گفت ، “ما هدف یک شبکه جنایی قرار گرفته ایم که جنایتی بسیار جدی علیه Gunnebo مرتکب شده اند.”

به گفته رسانه های محلی ، در ماه آگوست ، هنگامی که 38000 پرونده سرقت شد ، این شرکت به سرویس امنیتی سوئد ، Säpo ، از تلاش برای هک کردن سرورهای خود اطلاع داد. در آن زمان سیرن گفت که جاسوسی صنعتی “نمی تواند منتفی باشد”.

از جمله مواردی که گفته می شود به بیرون درز کرده است ، ترتیبات امنیتی برای پارلمان سوئد و برنامه هایی برای دفتر جدید آژانس مالیاتی سوئد در خارج از استکهلم است.

همچنین گزارش شده که نقشه طاق برای یک جفت بانک آلمانی ، جزئیات دوربین مداربسته و سیستم هشدار در شعبه ای از بانک SEB سوئد و نمودارهای یک مغازه جواهرات به بیرون درز کرده است.

اخبار مرتبط  KFC پس از ارسال طبل مرغ "قدرت سیاه" برای بزرگداشت روز رهایی از ترینیداد - سرخ شده سرخ می شود - RT World News

گفته می شود که گنبو در نامه ای آنلاین هشدار داده است که اسناد در تاریخ 24 سپتامبر به بیرون درز می کند.

حملات هک در جایی که عاملان برای فاش نشدن جزئیات در اینترنت خواستار باج می شوند ، به طور فزاینده ای رایج شده است. همسایه سوئد ، فنلاند ، این هفته با هک مشابهی در شرکت بهداشت خصوصی Vastaamo روبرو است.
همچنین در rt.com
ایران می گوید حملات سایبری گسترده به نهادهای دولتی خود را دفع کرده استسوابق هزاران بیمار روان درمانی از بیمارانی که گزارش کردند درخواست مطالبه باج از طریق ایمیل 200 یورو بیت کوین برای متوقف کردن جزئیات جلسات خود در علنی است ، به سرقت رفته است.

روز سه شنبه ، سیرن خواستار تشکیلاتی شد که توسط آنها هدف قرار گرفته باشد “مجرمان رایانه” برای پرداخت دیه ، اضافه کردن ، “برای گانبو هرگز پرداخت دیه برای حذف پرونده ها هیچ گزینه ای نبوده است.”

در بیانیه رسمی آمده است: “این شرکت چند روز پس از نقض تصمیم گرفت که داده های سرورهای سراسر جهان را تجزیه و تحلیل کند. این شرکت بطور سیستماتیک این موضوع را با مشتریان متأثر در سطح محلی برقرار کرده است. “

گونبو بیمارستان ها ، فرودگاه ها و نیروگاه های هسته ای را از جمله مشتریان خود ذکر کرده است.

فکر می کنید دوستانتان علاقه مند می شوند؟ این داستان را به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *