هیئت کره جنوبی در مورد تانکر توقیف شده توسط سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به ایران می رود – اخبار جهانی RT

یک هیئت کره جنوبی قرار است به دلیل یک تانکر شیمیایی که به همراه 20 خدمه توسط سپاه پاسداران کشور توقیف شده بود ، به ایران عزیمت کند.

ارتش ایران در حین سفر از عربستان سعودی به امارات متحده عربی ، تانكر حنكوك چمی ، پرچم دار کره جنوبی ، یك تانكر را كه حاوی حدود 7200 تن مواد شیمیایی بود ، در تنگه هرمز توقیف كرد. سعید خطیب زاده سخنگوی وزارت امور خارجه ایران از طریق تلویزیون دولتی ادعا کرد که “صرفاً یک موضوع فنی بود و کشتی به دلیل آلودگی دریا به ساحل منتقل شد

تهران همچنین رد کرد که این توقیف مربوط به جنجال مالی با سئول است ، زیرا کره جنوبی را متهم کرده است که هفت میلیارد دلار پول ایران را مسدود کرده و به بهانه رعایت تحریم های آمریکا از انتقال آن خودداری کرده است.

روز سه شنبه ، چوی یانگ سام ، سخنگوی وزارت امور خارجه کره جنوبی به خبرنگاران گفت:در اولین زمان ممکن ، یک هیئت در سطح کار به سرپرستی مدیر منطقه به ایران اعزام می شود تا از طریق مذاکرات دوجانبه موضوع را بر روی زمین حل کند.

اخبار مرتبط  سفیر گفت: اسرائیل با فروش هواپیماهای F-35 به امارات متحده عربی بسیار راحت است - RT World News

بعلاوه ، انتظار می رود چوی جونگ كون ، معاون وزیر خارجه كره جنوبی ، سفری را كه قبلاً برنامه ریزی شده بود ، برای بحث و گفتگو درباره مسائل بین دو كشور ادامه دهد.
همچنین در rt.com
سئول پس از تصرف نفت کش پرچم دار کره جنوبی توسط ایران ، واحد ضد دزدی دریایی را به خلیج فارس اعزام می کندروز سه شنبه ایالات متحده وارد اوضاع شد و از ایران خواست که نفتکش را آزاد کند و ادعا کند که این کشور “به عنوان بخشی از یک تلاش آشکار برای اخاذی جامعه جهانی برای کاهش فشار تحریم ها ، حقوق و آزادی های دریایی را در خلیج فارس تهدید می کند

با توجه به حوادث اخیر ، سایر کشورها در حال افزایش امنیت در اطراف کشتی های خود هستند ، به این ترتیب وزارت زمین ، زیرساخت ، حمل و نقل و جهانگردی ژاپن به کشتی های پرچم دار این کشور هشدار داد تا در صورت نیاز به سفر در منطقه ، احتیاط بیشتری نشان دهند.

فکر می کنید دوستانتان علاقه مند می شوند؟ این داستان را به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *