‘هیچ نیرویی در جهان نمی تواند مانع گشت سربازان هندی شود’ منطقه مرزی مورد مناقشه در میان تنش با چین – دهلی نو – اخبار جهانی RT

راجنات سینگ ، وزیر دفاع هند گفته است که هیچ کس نمی تواند مانع گشت زنی سربازان هندی در مرزهای منطقه لاداخ شود. وی افزود: چین نیروهای خود را در منطقه جمع کرده و هند شاهد استقرار مقابله ای خواهد بود.

وزیر گفت: درگیری های چند ماه اخیر بین سربازان هندی و چینی در درجه اول به دلیل مسئله گشت زنی در مرز لاداخ بود. این حوادث منجر به کشته شدن حداقل 20 سرباز هندی شد ، اگرچه پکن هنوز تلفات چین را تأیید نکرده است.

سینگ این ادعا را که اجازه نمی دهد نیروهای هندی در نقاط خاصی از دره گالوان گشت زنی کنند ، رد کرد. “هیچ نیرویی در جهان نمی تواند مانع گشت زنی سربازان هندی شود. سربازان ما جان خود را فقط برای این فدا کرده اند “ او گفت.

وزیر در Rajya Sabha ، مجلس فوقانی مجلس هند ، در مورد وضعیت موجود صحبت می کرد و اصرار داشت که الگوی گشت زنی هم سنتی است و هم کاملاً مشخص است. وی گفت که پکن و دهلی نو هنوز نتوانسته اند مسئله مرز را حل کنند ، افزود: “چین هم ترازی مرسوم و سنتی مرز را قبول ندارد.”

تنش های افزایش یافته بین دو ایالت در مرز کوهستان بدون مارک در بخش لاداخ واقع در مجاورت تبت قرار دارد. دوشنبه گذشته ، هرکدام نیروهای دیگری را به شلیک هوا در ساحل جنوبی دریاچه متهم کردند.

اخبار مرتبط  سیستم های پدافند هوایی در حال حمله "پرخاشگری اسرائیل" در استان حما - رسانه های دولتی سوریه - RT World News
همچنین در rt.com
“اختلافات ، نه اختلافات”: هند و چین در مورد طرح تنش زدایی به توافق می رسند ، می گویند بن بست مرزها “به نفع هیچ یک از طرفها نیست”سینگ همچنین روز پنجشنبه گفت که چین نیروهای خود را در مرز جمع کرده است و در پاسخ ، هند ضد استقرار مناسب را انجام داده است.

به گفته منابع رویترز ، هند در ماه های اخیر مقادیر زیادی مهمات ، تجهیزات ، سوخت ، لوازم زمستانی و مواد غذایی را به لاداخ آورده است. این حرکت توسط ایستادگی مرزی با چین در ماه مه انجام شد که در ماه ژوئن به جنگ تن به تن افزایش یافت.

وزرای امور خارجه چین و هند هفته گذشته در مسکو دیدار کردند و گفتند که بحث آنها به یک طرح 5 ماده ای منجر شده است تا بدترین بحران مرزی بین دو کشور در چند دهه گذشته کاهش یابد.

با این وجود ، علی رغم این اجماع به ظاهر ، چین روز چهارشنبه هند را مقصر “نقض” توافق نامه های مرزی دانست و گفت دهلی نو مسئولیت تنش های اخیر را بر عهده دارد.

اگر این داستان را دوست دارید ، آن را با یک دوست به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *