واتیکان می گوید استفاده از واکسن Covid-19 ساخته شده از بافت جنین سقط شده در دهه 1960 اخلاقی است – RT World News

مجمع اعتقادات اعتقادی واتیکان (CDF) در بیانیه ای که روز دوشنبه منتشر شد ، گفت كه استفاده از واكسن های ویروس کرونا که از رده های سلولی جنین های سقط شده استفاده می کند ، برای کاتولیک های روم اخلاقی است.

در سندی که پاپ فرانسیس در 17 دسامبر تصویب کرد ، جماعت اعتقادی گفتند که همه واکسیناسیون هایی که از نظر بالینی ایمن و م recognizedثر شناخته می شوند ، قابل استفاده هستند “با دانش خاصی که استفاده از این واکسن ها به معنای همکاری رسمی با سقط جنین نیست.”

واتیکان نیوز گفت ، کلیسای کاتولیک استفاده از واکسن های تولید شده با رده های سلولی مشتق شده از دو جنین سقط شده را تأیید می کند.

دریافت واکسن های Covid-19 که از رده های سلولی جنین های سقط شده در روند تحقیق و تولید خود استفاده کرده اند ، از نظر اخلاقی قابل قبول است.

“یادداشت اخلاق در استفاده از برخی واکسن های ضد کووید -19” در حالی آغاز می شود که واکسیناسیون در بسیاری از کشورها آغاز شده و هدف آن رفع شبهات است. با این حال ، اینطور نیست “قصد قضاوت در مورد ایمنی و اثربخشی” از واکسن ها استفاده می کند و بر جنبه های اخلاقی تمرکز می کند.

اخبار مرتبط  Sailor REVEALS تاریخچه کشتی محکوم را که تن کودهای مواد منفجره را به لبنان آورده است ، مشکل کرد - RT World News
همچنین در rt.com
WHO ادعا می کند 28 میلیارد دلار بودجه در برنامه تحویل واکسن ها ، آزمایشات و درمان Covid-19 به فقیرترین کشورها دارد.با اشاره به اینکه یک خطر جدی به شکل an وجود دارد “گسترش غیرقابل کنترل یک عامل جدی پاتولوژیک” CDF تأکید کرد که واکسیناسیون یک الزام اخلاقی نیست و باید داوطلبانه باشد. اما گفت: “در غیاب راه های دیگر برای جلوگیری یا حتی جلوگیری از همه گیری ، خیر عمومی ممکن است واکسیناسیون را توصیه کند ، به ویژه برای محافظت از ضعیف ترین و در معرض ترین.”

این صنعت افزود: صنایع دارویی و دولت ها باید اطمینان حاصل كنند كه واكسن های م effectiveثر و قابل قبول از نظر اخلاقی برای فقیرترین كشورها در دسترس هستند.

پاپ فرانسیس ، که محکوم کرده است “ملی گرایی واکسن” ، از سران کشورها خواست تا “اطمینان از دسترسی به واکسن های Covid-19 و فن آوری های ضروری برای مراقبت از بیماران ، فقرا و افرادی که بیشتر در معرض آسیب هستند.”

فکر می کنید دوستانتان علاقه مند می شوند؟ این داستان را به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *