واحد ضد تروریستی فرانسه در مالی در حادثه اتوبوس غیرنظامی را به قتل می رساند – اخبار جهانی RT

یک واحد نظامی فرانسوی مستقر در کشور مالی آفریقای غربی ، یک غیرنظامی را کشته و دو نفر دیگر را در اتوبوسی که به کاروان خود نزدیک می شود زخمی کرده است. این واحد ضد تروریستی پس از بمب گذاری اخیر کنار جاده در حالت آماده باش قرار گرفته است.

ارتش فرانسه روز سه شنبه گفت: این اتوبوس هشدارهای بصری را نادیده گرفت و با سرعت بالا به سمت کاروان نیروهای مستقر در عملیات بارخانه حرکت کرد. سپس نیروها با شلیک دوم هشدار دهنده به زمین شلیک کردند ، اما گلوله ها به داخل اتوبوس تبدیل شد و سه نفر داخل آن زخمی شدند – یکی از آنها منجر به مرگ شد.

ارتش فرانسه پیشنهاد داد “تسلیت صادقانه” به خانواده آن مرحوم.

این حادثه در حالی رخ داده است که تنش ها در مالی افزایش یافته است ، پس از کودتای نظامی که ماه گذشته استعفای ابراهیم بوباکار کیتا ، رئیس جمهور و کابینه او را اجباری کرد. مالی برای انتقام جویی از اتحادیه آفریقا بیرون رانده شد و چندین جناح هنوز در تلاش برای کنترل دولت هستند. در همین حال ، شمال کشور تحت کنترل شبه نظامیان توراگ است که از سال 2012 برای استقلال می جنگند.

اخبار مرتبط  TikTok می گوید که داده های کاربر هندی را به چین ارسال کرده است ، می گوید: این برنامه به اینترنت دموکراتیک شده است - RT World News

نیروهای عملیاتی بارخانه فرانسه متشکل از حدود 5،000 سرباز است که از سال 2014 علیه شبه نظامیان اسلامگرا در بورکینافاسو ، چاد ، مالی ، موریتانی و نیجر مستقر شده اند. پنج کشور ساحل قبلاً مستعمرات فرانسه بودند ، قبل از اینکه در قرن 20 به استقلال برسند.

در 23 ژوئیه ، هنگامی که یک بمب دست ساز در کنار خودروی زرهی وی منفجر شد ، یک سرباز از هنگ یکم چترباز هوسار فرانسه کشته شد.

فکر می کنید دوستانتان علاقه مند می شوند؟ این داستان را به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *