وارد یک پناهگاه موشکی اسرائیلی با تولیدکننده RT در زمین شوید (VIDEO) – RT World News

وقتی آژیرها بلند می شوند و موشک ها از بالا می بارند ، اسرائیلی ها به پناهگاه های بمب خود فرار می کنند. Asiya Apakova از RT را مشاهده کنید که به عنوان راهنمای اتاق امن ضد موشک ساختمان خود بازدید می کند.

در میان آخرین دور از خشونت بین اسرائیل و حماس ، در حالی که صدها موشک پرتاب شده از غزه به سمت شهر فریاد می زد ، شامگاه سه شنبه آژیرهایی بر فراز تل آویو به صدا درآمد. ناله آژیرها برای اسرائیلی هایی که در محدوده موشک های حماس زندگی می کنند صدای آشنایی است و پیام واضحی را می فرستد: فوراً تحت پوشش قرار دهید.

تهیه کننده اجرایی RT Asiya Apakova در تل آویو زندگی می کند و در پناهگاه ساختمان آپارتمان خود گشت و گذار کرد. این پناهگاه در پشت درب آهنی ضخیم در لابی ساختمان واقع شده است و به ساکنان این امکان را می دهد تا با اطمینان در انتظار حملات هوایی باشند. در حالی که برخی از ساکنان پناهگاه های شخصی خود را در خانه دارند ، محل عمومی در لابی می تواند هر کسی را که این کار را نمی کند و همچنین عابران پیاده مجاور را که باید سریع اردو بزنند ببرند.

ساختمان آپاکووا به طور معمول قفل است ، اما در هنگام حملات درب ورودی باز می ماند. “در باز است ، بنابراین هر کسی که در هنگام حمله بیرون باشد می تواند وارد ساختمان و پناهگاه شود” او توضیح داد.

هر ساکن یک کلید در پناهگاه دارد که برای نگهداری در زمان صلح از آن استفاده می شود. در داخل ، ساکنان کیسه های لوازم – آب ، تنقلات و پاور بانک – را می گذارند تا آنها را در هنگام بمباران دست و پا کنند. دو واحد تهویه مطبوع آب و هوای مطبوعی را در داخل پناهگاه تضمین می کنند.

اخبار مرتبط  توییتر از وقتی که اسپانیایی ها به سواحل و پارک ها می روند ، خشمگین می شوند ، قواعد فال را در هنگام استراحت قفل می کنند (عکس ، فیلم) - RT World News

پناهگاه یک پنجره دارد ، اما در پشت آن ، یک “پرده اهنین.”

“شما پرده را می بندید ، پنجره را می بندید ، و این تمام است ، سپس در را می بندید ،” آپاکووا توضیح داد.
همچنین در rt.com
وزیر دفاع اسرائیل می گوید ، ارتش اسرائیل تا زمان “سکوت کامل” قبل از هرگونه آتش بس می جنگداز لحظه پرتاب موشک در غزه ، ساکنان تل آویو حدود دو دقیقه فرصت دارند تا آن را به یک پناهگاه برسانند. کسانی که در نزدیکی نوار زندگی می کنند ، به عنوان مثال در شهرهای اشکلون یا سدروت ، می توانند کمتر از 30 ثانیه زمان برای آماده سازی ضربه داشته باشند. سیستم دفاع موشکی گنبد آهنین اسرائیل می تواند حدود 90 درصد موشک های ورودی را رهگیری کند ، اما آتش سوزی مداوم از غزه در روزهای اخیر توانسته است بر توانایی های آن غلبه کند.

ساکنان غزه اما از چنین محافظتی برخوردار نیستند. در حالی که موشک های حماس شش اسرائیلی را از جمله دو کودک کشته است ، بر اساس آمارهای وزارت بهداشت فلسطین ، حملات تلافی جویانه ارتش اسرائیل باعث کشته شدن 56 فلسطینی از جمله 14 کودک شد.

فکر می کنید دوستانتان علاقه مند می شوند؟ این داستان را به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *