واشنگتن “تحریک” محاسبه شده “ترکیه در دریای مدیترانه را ابراز تأسف می کند زیرا آنکارا نقشه لرزه نگاری را تجدید می کند – RT World News

آنکارا به دلیل شروع مجدد اکتشاف هیدروکربن در آبهای مورد اختلاف توسط وزارت امور خارجه آمریکا مورد انتقاد قرار گرفته است. واشنگتن گفت این اقدام “به عمد” گفتگوهای تنش زدایی بین متحدان ناتو یونان و ترکیه را پیچیده می کند.

در بیانیه ای که روز سه شنبه منتشر شد ، مورگان اورتاگوس سخنگوی وزارت امور خارجه گفت: “ایالات متحده اعلامیه 11 اکتبر ترکیه درباره فعالیت مجدد تحقیق ترکیه در مناطقی را که یونان صلاحیت آنها در مدیترانه شرقی را اعلام می کند ابراز تأسف می کند.”

اجبار ، تهدید ، ارعاب و فعالیت نظامی نمی تواند تنش ها را در مدیترانه شرقی حل کند. ما از ترکیه می خواهیم که این تحریک حساب شده را پایان دهد و بلافاصله گفتگوهای اکتشافی با یونان را آغاز کند. اقدامات یک جانبه نمی تواند اعتماد ایجاد کند و راه حل های پایدار ایجاد نخواهد کرد.

روز دوشنبه ، کشتی اکتشافی ترکی ، Oruc Reis ، برای ادامه فعالیت های اکتشافی در آبهای جنوب جزیره Kastellorizo ​​یونان تا 22 اکتبر ، به دریا بازگشت. انتقال مجدد کشتی از آتن محکوم شد.

اخبار مرتبط  اگر آلمان امتناع ورزد "بحران موشکی كوبا 2.0" ، لهستان با خوشحالی میزبان هسته های آمریكایی خواهد بود - RT World News

یونان و ترکیه فقط هفته گذشته در تاریخ های تمدید قرار گرفتند “گفتگوهای اکتشافی” در مورد اختلافات مداوم در مورد منطقه مدیترانه شرقی ، و بحث “اقدامات اعتماد سازی”.

با این حال ، روز سه شنبه ، وزیر دولت یونان به رادیو ملی گفت که تا زمانی که کشتی پیمایشی Oruc Reis در آبهای مورد اختلاف باقی نماند ، هیچ گفتگوی اکتشافی انجام نخواهد شد. “ترکیه طرفی است که با استفاده از خشونت و تهدید سعی در ایجاد وضعیت موجود دارد” او اضافه کرد.
همچنین در rt.com
«یک حرکت غیرعاقلانه»: برلین به آنکارا در مورد فعالیت های تازه اکتشافی در آبهای مورد اختلاف شرق مدیترانه هشدار می دهدوزارت خارجه یونان پیش از این توسعه را توصیف کرده بود “تشدید عمده” ، در حالی که سایر همتایان اروپایی برای حمایت از یونان وزن کشیده اند. در اوایل ماه اکتبر ، اتحادیه اروپا ادعا کرد که اگر ترکیه فعالیت های اکتشافی خود را در آبهای مورد اختلاف ادامه دهد ، مجازات خود را ادامه خواهد داد.

این داستان را دوست دارید؟ با یک دوست به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *