واشنگتن پیشنهاد کمک برای لبنان ویران شده را منکر است ، تا زمانی که بیروت با صدای خود رقصید – RT World News

یک مقام ارشد آمریکایی اعلام کرده است که هیچ کمک خارجی نمی تواند مشکلات لبنان را برطرف کند ، اما با همان نفس بودجه برای کاهش مشکلات کشور – به شرط اینکه بیروت از خط آمریکایی باشد – بودجه ای ارائه داد.

در پی انفجار ویرانگر که بسیاری از بیروت را در بر گرفت و بیش از 200 نفر کشته شد ، دیوید هیل ، معاون وزیر امور خارجه ایالات متحده ، محکومیت نخبگان حاکم لبنان ، اعلام کرد که دولت وی نمی تواند مشکلات کشور را از خارج برطرف کند.
همچنین در rt.com
رئیس جمهور لبنان ، “غیر ممکن” است که سلاح های حزب الله باعث انفجار بندر بیروت شددر حقیقت ، لبنان قبل از انفجار در وضعیت مالی ناگواری بود و اعتراضات در بیروت در اوایل سال جاری بر سر افزایش نرخ بیکاری کشور ، زیرساخت های فروپاشیده و کاهش نرخ ارز در بیروت آغاز شد.

با این حال ، هیل کمک به کشور ارائه داد ، مشروط بر اینکه نخبگان حاکم این کشور دوباره سیستم اقتصادی و سیاسی خود را با مشخصات آمریکایی دوباره بسازند. روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگاران ، هیل خواست که هر کس قدرت را در لبنان به عهده بگیرد ، به حسابرسی بانک مرکزی لبنان تسلیم کند ، اقتصاد خود را متنوع کند ، فساد را کاهش دهد و شفافیت را بهبود بخشد.

“آنها در پایین سنگ هستند ،” هیل با اشاره به طبقه حاکم لبنان اظهار داشت ، “و دیر یا زود ، من معتقدم ، رهبری قدردانی می کنند که زمان تغییر است.”

این دیپلمات افزود: “پول بیشتر نیست” برای لبنان بدون اصلاحات

اخبار مرتبط  اقتصاددان آکسفورد از سالمندان می خواهد "مالیات کرونا" بپردازند - RT World News
همچنین در rt.com
ماکرون خود را به عنوان ناجی لبنان ، آماده تغییر شکل سیستم کشور در قالب غربی معرفی می کنداصلاحات اقتصادی که هیل خواستار آن است مشابه برنامه هایی است که دو هفته پیش توسط امانوئل ماکرون ، رئیس جمهور فرانسه پیشنهاد شد ، که نقش رهبری اولیه را در تلاش برای وارد کردن لبنان به منطقه اقتصادی غرب به عهده گرفت.

هل هر وقت دولت جدیدی در لبنان تشکیل می شود ، هیل می گوید كه آمریكا باید نگاهی ببرد كه نقش حزب الله در آن چه نقش بزرگی دارد. جناح سیاسی گروه مبارز شیعه از سال 2018 اکثریت پارلمانی را برگزار کرده است ، اما حزب الله توسط ایالات متحده به عنوان یک گروه تروریستی در نظر گرفته شده است و پیوندهای آن با ایران به معنای آن است که اداره هاله بعید است که در دولت آینده آینده چیزی جز نقش جزئی این سازمان را بپذیرد. .

هیل پیش از این نیز اعلام کرده بود ، هفته گذشته به بیروت رفته و قول داده است“پشتیبانی مالی پایدار ،” اما فقط در پشت “اصلاحات سیستمی”

نخست وزیر لبنان ، حسن دیاب و کابینه وی استعفا داده اند ، اما به عنوان سرپرستان همچنان در قدرت باقی می مانند. هنوز تاریخ برگزاری انتخابات جدید اعلام نشده است.

مثل این داستان؟ با یک دوست به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *