واکسن ها نباید سیاسی شوند و مجارستان با همه در Covid-19 ، وزیر امور خارجه مجارستان به RT کار خواهد کرد – RT World News

وزیر خارجه مجارستان ، پیتر سیجیارتو به RT گفت: تنش های سیاسی نباید بر همکاری بین المللی در مبارزه با بیماری همه گیر Covid-19 تأثیر بگذارد ، به ویژه در زمینه واکسیناسیون.

سیژارتو گفت ، همکاری بین المللی مبتنی بر احترام متقابل اکنون بیش از هر زمان دیگری مهم است “ریا ، درستی سیاسی ، قضاوت و سخنرانی درمورد یکدیگر باید کنار گذاشته شود” در حالی که جهان برای مقابله با همه گیری که قبلا جان بیش از 1.2 میلیون نفر را گرفته است تلاش می کند.

https://www.youtube.com/watch؟v=vsvc4WbKv6M

“من احساس می کنم که موضوع واکسن بیش از حد سیاسی شده است ،” او گفت.

“به جای حمله سیاسی به سایر کشورها ، باید در مورد چگونگی همکاری فکر کنیم” وزیر گفت. این مقام که خودش به Covid-19 مبتلا شد و 9 روز در قرنطینه بود ، هشدار داد: “این مربوط به زندگی مردم است.”

این همکاری خصوصاً در مورد واکسن بسیار مهم است ، زیرا واکسیناسیون همان واکسن است “تنها راه حل” به بحران و اقدامات دیگر “موقت” او گفت.

“هرچه واکسن بیشتر باشد ، بهتر است” Sjijjarto گفت ، افزود که ملت او است “علاقه مند” در هر نوع واکسن احتمالی بدون در نظر گرفتن کشور مبدا آنها و در حال حاضر در حال مذاکره در مورد خرید واکسن با ایالات متحده ، روسیه ، چین و اسرائیل است. خرید واکسن Pfizer “در چارچوب مشترک اروپا” روی میز نیز هست.
همچنین در rt.com
بوداپست و بروکسل در حال برخورد احتمالی هستند زیرا مجارستان می گوید واکسن Covid-19 روسیه را با وجود مخالفت های اتحادیه اروپا وارد خواهد کردوزیر همچنین تأیید کرد که مجارستان امیدوار است تولید واکسن Sputnik V روسیه ، یا حداقل بخشی از زنجیره تولید را انجام دهد ، افزود که وی در حال حاضر در حال گفتگو با وزیر بهداشت روسیه میخائیل موراشکو و وزیر تجارت و صنعت دنیس مانتوروف است.

اخبار مرتبط  امروز ، در حالی که ناسا برای برخورد تاریخی سیارک بنو آماده می شود ، 5 سیارک سر و صدا می کنند - RT World News

سیجیارتو گفت مجارستان “به کسی اجازه نمی دهد که ما را تحت فشار قرار دهد تا با همتایان شرقی مذاکره نکنیم” و آنچه را كه او خواند نكوهش كرد “شایعات” در مورد اعضای اتحادیه اروپا قادر به خرید واکسن از خارج از اتحادیه نیستند “کاملاً درست نیست.”

Szijjarto تأیید کرد ، مجارستان قصد دارد اولین واکسن های مقیاس کوچک روسی را در ماه دسامبر برای انجام آزمایشات و آزمایشات بالینی داخلی دریافت کند ، افزود که برخی خریدهای مقیاس بزرگ برای استفاده عمومی می تواند در نیمه دوم ژانویه انجام شود.

روسیه اولین کشوری بود که واکسن Covid-19 خود را در ماه سپتامبر ثبت کرد و واکنش های تردید آمیز برخی از مفسران بین المللی را برانگیخت. بروکسل Sputnik V را از طرح سفارش اولیه خود حذف کرد و افزود که این فقط شامل شرکت های اروپایی است.
همچنین در rt.com
Sputnik V برای شما وجود ندارد! اتحادیه اروپا اصرار دارد که فقط واکسن های Covid “تأیید شده” مجاز است پس از اینکه Orban گفت مجارستان در حال مذاکره با روسیه و چین استتوسعه دهندگان واکسن Sputnik V اوایل روز چهارشنبه با استناد به نتایج اولیه آزمایشات بالینی فاز III در مقیاس بزرگ ، گفته اند که به نظر می رسد این اثر 92٪ دارد.

در مورد بیماری خودش ، سیجیارتو گفت که وی در قرنطینه انواع علائم را به نمایش گذاشته است و این بیماری آسیب زیادی به سلامتی او وارد کرده است. وی توضیح داد: علائم ممکن است خیلی سریع تغییر کنند و پیش بینی پیشرفت آن را دشوار کنند.

فکر می کنید دوستانتان علاقه مند می شوند؟ این داستان را به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *