واکسن Covid-19 در پرجمعیت ترین ایالت سائوپائولو برزیل اجباری است – فرماندار – اخبار جهانی RT

رئیس پرجمعیت ترین کشور برزیل قول داده است که واکسیناسیون Covid-19 برای ساکنان آن اجباری خواهد بود. این بیانیه به سرعت منجر به درگیری با رئیس جمهور این کشور شد.

خوآو دوریا ، فرماندار سائو پائولو به خبرنگاران گفت که ایمن سازی پس از تأیید واکسن توسط آژانس نظارت بر بهداشت ملی (ANVISA) آغاز می شود.

“در سائو پائولو اجباری خواهد بود ، به جز افرادی که دارای یادداشت پزشکی و گواهی هستند مبنی بر اینکه نمی توانند [take the vaccine]، “ دوریا گفت ، با توضیح اینکه دولت مقررات لازم را برای این قانون اتخاذ خواهد کرد.

رسانه های محلی گزارش دادند كه دولت سائوپائولو امیدوار است كه واكسن CoronaVac چینی را به موقع مورد تایید تنظیم كننده قرار دهد تا واكسیناسیون كاركنان پزشكی در ماه دسامبر آغاز شود. انتظار می رود که این آزمایشات آخر هفته انجام شود و نتایج آن روز دوشنبه آماده شود.

ظاهراً رئیس جمهور جیر بولسونارو در واکنش به اظهارات دوریا در شبکه های اجتماعی نوشت که وزارت بهداشت واکسیناسیون را انجام می دهد “بدون اینکه اجباری شود.” وی با استناد به دو قانون گفت که تعیین وظیفه واکسیناسیون اجباری وظیفه دولت فدرال است.

اخبار مرتبط  دوترت رهبر فیلیپین تهدید می کند که نیروهایی را برای اجرای قرنطینه Covid-19 اعزام می کند - RT World News
همچنین در rt.com
رئیس کمیسیون اروپا فون در لاین پس از تماس نزدیک با پرونده Covid-19 ، خود منزوی شدبولسونارو ، که در ژوئیه از Covid-19 بهبود یافت ، قبلاً چنین اظهار داشت “هیچ کس نمی تواند کسی را مجبور به واکسن زدن کند.” منتقدان وی را متهم می کنند که میزان شیوع بیماری را کمرنگ می کند و دوریا از رئیس جمهور در این باره هشدار می دهد “سیاسی کردن” واکسن

بر اساس اعلام دانشگاه جان هاپکینز ، برزیل از ابتدای شیوع بیش از 5.2 میلیون عفونت Covid-19 داشته است. بیش از 153،200 نفر در برزیل جان خود را از دست داده اند ، که پس از ایالات متحده ، دومین بالاترین میزان کشته شدن ویروس کرونا است.

فکر می کنید دوستانتان علاقه مند می شوند؟ این داستان را به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *