واکسن Covid-19 Pfizer اولین بار در جهان که مجوز استفاده اضطراری را از WHO دریافت کرده است – RT World News

سازمان بهداشت جهانی اعلام کرده است که اولین واکسن ضد کرونا برای استفاده اضطراری توسط سازمان بهداشت جهانی ، Comirnaty COVID-19 mRNA تولید شده توسط Pfizer / BioNTech است.

با پایان یافتن پایان سال 2020 ، سازمان بهداشت جهانی تصویب اضطراری را روز پنجشنبه اعلام کرد. سازمان بهداشت جهانی اعلام کرد که لیست استفاده اضطراری (EUL) این کشورها را قادر می سازد تائیدیه قانونی خود را در مورد واکسن تسریع کنند و به یونیسف و سازمان بهداشت پان آمریكایی اجازه می دهند آن را برای توزیع خریداری كنند.

“این یک گام بسیار مثبت در جهت اطمینان از دسترسی جهانی به است [Covid]-19 واکسن ، “ دکتر ماریانژلا سیمائو ، دستیار مدیر کل WHO در دسترسی به داروها و محصولات بهداشتی ، در بیانیه ای گفت. او اضافه کرد که “یک تلاش جهانی حتی بیشتر” مورد نیاز است تا به میزان کافی برای تأمین نیازهای مورد نیاز خود تأمین شود “جمعیت اولویت دار در همه جا” با این حال.

اخبار مرتبط  دیپلمات ها و دانشگاهیان سابق ایالات متحده خواستار تعامل با مسکو هستند - RT World News

WHO است “شب و روز برای ارزیابی واکسن های دیگر که به استانداردهای ایمنی و اثربخشی رسیده اند ، کار کنید” گفت Simão ، و از توسعه دهندگان دیگر خواست تا “برای بررسی و ارزیابی جلو بیایید.”

اولین واکسن علیه Covid-19 در جهان در واقع توسط روسیه ثبت شده است ، که در اواخر ماه اکتبر EUL را از WHO بخاطر گرفتگی Sputnik-V خود درخواست کرده بود. این گواهینامه هنوز در انتظار است.

واکسن Pfizer اولین واکسنی است که برای استفاده اضطراری در ایالات متحده در 11 دسامبر تأیید شد. واکسن Moderna’s یک هفته بعد دنبال شد.

فکر می کنید دوستانتان علاقه مند می شوند؟ این داستان را به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *