ورشو برای “بزرگترین” اعتراض تا کنون در واکنش شدید ضد سقط جنین لهستان آماده شد – رئیس پلیس شهرستان – اخبار جهانی RT

پلیس و ارتش در حالی که جمعیتی از مردم سراسر پایتخت لهستان برای بزرگترین تظاهرات هفته در اعتراض به حکم دادگاه در مورد سقط جنین در پایتخت لهستان تجمع می کنند ، نیروهای کمکی را به میدان آورده اند.

لهستانی های سراسر کشور عصر جمعه در پایتخت گرد هم آمدند تا با حکم دادگاه که تقریباً منع کامل سقط جنین در این کشور عمدتاً کاتولیک را منع کرده ، مخالفت کنند.

گزارش شده است که اعتراض روز جمعه ، که توسط اعتصاب زنان ملی ترتیب داده شده است ، بزرگترین رویداد هفته ای است که زنان و مردان تحت این شعار گرد هم آمده اند. “مارس به ورشو.”

نیروهای انتظامی و نظامی برای پیش بینی کشش نیروهای پلیس محلی برای تأمین امنیت شهر تشکیل شده بودند.

وی خاطرنشان کرد: ما به مکانهایی که قانون تاکنون نقض شده ، املاک تخریب شده و کتیبه هایی در نمای کلیساها نقاشی شده اند ، توجه خواهیم کرد. ما انتظار داریم بزرگترین اعتراض از زمان اعلام حکم دادگاه قانون اساسی باشد و برای آن آماده می شویم. “ سیلوستر مارچاک ، رئیس پلیس ورشو گفت.

تظاهرات در طول هفته افزایش یافته است ، و ده ها هزار نفر روز پنجشنبه سیل در پایتخت و شهرهای دیگر جاری شدند.

اخبار مرتبط  رئیس جمهور ونزوئلا ، مادورو به دلیل صحبت در مورد درمان Covid-19 از ارسال در فیس بوک منع کرد - رسانه ها - اخبار جهانی RT

در اوایل هفته ، فعالان در حالیکه بنرهای طرفدار سقط جنین در دست داشتند و تحصن هایی را برپا داشتند ، تظاهرات روز یکشنبه را قطع کردند. روز سه شنبه ، سیاستمداران مخالف به رهبری جوانا شیورینگ-ویلگوس از حزب لویکا (چپ) با ماسک و تی شرت هایی با نماد رعد و برق جنبش “اعتصاب زنان” به پارلمان آمدند. آنها همچنین پلاکاردهایی را در دست داشتند که می گفتند ، “این جنگ است” و “سقط جنین را قانونی کنید.”
همچنین در rt.com
اعتصاب زنان ملی لهستان شاهد پیاده روی های گسترده در مخالفت با تقریباً ممنوعیت سقط جنین استیاروسلاو کاچینسکی ، معاون نخست وزیر ، روز سه شنبه از معترضان انتقاد کرد و مردم را به دفاع از کلیساهای ملت دعوت کرد.

اعتراض روز جمعه هشتمین روز متوالی فعالیت قانون ضد سقط جنین است از زمانی که دادگاه قانون اساسی یکی از معدود زمینه های باقی مانده برای سقط جنین را در 22 اکتبر بست. اکنون انجام سقط جنین در موارد تجاوز جنسی ، محارم جنسی یا برای محافظت از زندگی مادر.

فکر می کنید دوستانتان علاقه مند می شوند؟ این داستان را به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *