وزارت امور خارجه ایالات متحده پنج برنامه تبادل فرهنگی با چین را پایان داد – اخبار جهانی RT

وزارت امور خارجه آمریكا پنج برنامه مبادله را با پكن همراه كرده است و آنها را به عنوان ابزاری برای تبلیغات ادامه می دهد ، زیرا روابط بین ایالات متحده همچنان رو به وخامت است.

برنامه های لغو شده عبارتند از: برنامه سفر آموزشی چین به سیاست گذاران ، برنامه دوستی ایالات متحده و چین ، برنامه تبادل رهبری ایالات متحده و چین ، برنامه تبادل شفاف ایالات متحده و چین و برنامه آموزشی و فرهنگی هنگ کنگ.

اینها “یک طرفه” بودجه برنامه ها توسط پکن تأمین و اجرا شد “ابزار تبلیغات قدرت نرم” مایک پمپئو وزیر امور خارجه آمریکا در بیانیه ای گفت.

آنها دسترسی سرپرستی شده به مقامات حزب کمونیست چین و نه مردم چین را که از آزادی بیان و اجتماعات برخوردار نیستند ، فراهم می کنند.

برنامه های تحت تأثیر در ظاهر برای تقویت روابط دوجانبه و درک بهتر بین پکن و واشنگتن تنظیم شده بودند.

به عنوان مثال ، برنامه مسافرتی آموزشی سیاست گذاران توسط بنیاد سیاست گذاری ایالات متحده و چین که در سال 1995 راه اندازی شده است ، اجرا می شود. این برنامه اجازه می دهد تا سفرهای کوتاه مدت مقامات آمریکایی در سراسر چین به منظور تهیه آنها “بینش دست اول در مورد مسائل مهم” بین ایالت ها ، طبق وب سایت برنامه.

در آگوست 2019 ، گروهی از کارمندان کنگره آمریکا از پکن ، شانگهای و کانمینگ ، مرکز استان جنوب غربی یوننان بازدید کردند و در آنجا با مقامات مختلف دولت چین ، دیپلمات ها و دانشگاهیان دیدار کردند و به گشت و گذار پرداختند. یک سفر مشابه در آوریل 2019 انجام شد ، زمانی که یک هیئت آمریکایی از پکن و جزیره هاینان در دریای چین جنوبی بازدید کرد.

اخبار مرتبط  حداقل 30 اتومبیل TORCHED در استراسبورگ ، فرانسه به عنوان شورشگران سالانه خشونت سال نو (VIDEOS) - RT World News
همچنین در rt.com
دیگر فرصتی برای فروش دارایی های TikTok در ایالات متحده به عنوان آخرین مهلت تصویب مالک چینی وجود ندارد – گزارشروابط بین چین و ایالات متحده در طول دولت دونالد ترامپ به دلیل درگیری ملت ها بر سر تعرفه ها ، استقرار نظامی در دریای جنوب چین و حمایت آشکار واشنگتن از اعتراضات ضد دولتی در هنگ کنگ ، به طور قابل توجهی خراب شده است.

ایالات متحده همچنین پکن را به استفاده از شرکت های مخابراتی متعلق به چین ، مانند هواوی ، برای جاسوسی از آمریکایی ها متهم کرد. کاخ سفید اقداماتی را برای بیرون راندن هواوی از بازار آمریکا انجام داده و متحدان اروپایی خود را برای انجام همین کار تحت فشار قرار داده است. به روشی مشابه ، ترامپ تهدید کرد که برنامه اشتراک ویدیویی TikTok متعلق به چین و برنامه پیام فوری WeChat را ممنوع می کند مگر اینکه مدل مالکیت آنها در ایالات متحده تغییر کند. پکن ، به نوبه خود ، بارها استفاده از شرکت های مخابراتی را برای نظارت غیرقانونی و جاسوسی منکر شده است.

فکر می کنید دوستانتان علاقه مند می شوند؟ این داستان را به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *