وزرای خارجه G7 آنچه را “مسمومیت تأیید شده” شخصیت مخالف روسی ناوالنی “با شدیدترین اصطلاحات” می خوانند ، مورد انتقاد قرار می دهند

وزرا از مسکو خواستار “فوراً” تحقیق در مورد آنچه “مسمومیت قطعی” الکسی ناوالنی می نامند را در بیانیه ای لعنتی بررسی کند در حالی که متوقف شدند و همه چیز را دوباره به گردن کرملین انداختند.

این بیانیه توسط دیپلمات های ارشد ایالات متحده ، آلمان ، فرانسه ، کانادا ، ایتالیا ، ژاپن و انگلیس منتشر شده است. آلمان ، جایی که ناوالنی در حال حاضر تحت معالجه است ، به سایر کشورها اطلاع داده است که کارشناسان آزمایشگاه تخصصی نظامی آن تشخیص داده اند که وبلاگ نویس روسی قربانی حمله ای با یک عامل عصبی شده است “از گروه “Novichok” ،“طبق بیانیه منتشر شده توسط وزارت امور خارجه ایالات متحده.
همچنین در rt.com
اگر برلین می تواند Navalny روسیه را به بیمارستان Charite برساند ، چرا نمی تواند به آسانژ کمک کند؟ نماینده آلمان می پرسدهرگونه استفاده از سلاح های شیمیایی ، در هر مکان ، هر زمان ، توسط هر کس ، تحت هر شرایطی ، غیر قابل قبول باشد و با موازین بین المللی منع استفاده از این نوع سلاح ها مغایرت داشته باشد“،” گروه اظهار داشت ، در حالی كه اشاره كردند ماده مورد استفاده برای مسموم كردن ناوالنی “توسعه یافته توسط روسیه ،“بدون ارائه هیچ مدرکی برای ادعا. سپس G7 خواستار مسکو شدفوراً و كاملاً شفافیت را در مورد كسی كه مسئول این حمله مسمومیت زشت است ،“که آنها عجله کردند تا اعلام کنند”ضربه شدید علیه دموکراسی و تعدد سیاسی در روسیه.

این گروه همچنین هشدار داد که “از نزدیک نحوه پاسخگویی روسیه به درخواست های بین المللی برای توضیح مسمومیت شنیع را از نزدیک کنترل کنید ،“در حالی که متوقف شد و به صراحت پیوند این حادثه را با مسکو متوقف کرد.

مجله اشپیگل آلمان اولین گزارش دهنده مسموم شدن ناوالنی با “نوویچوک” بود – یک عامل اعصاب بدنام که در مسمومیت با درجه یک دیگر از عوامل مضاعف سابق سرگئی اسکریپال و دخترش در انگلستان مورد استفاده قرار گرفت. در آن زمان ، حمله نیز به گردن روسیه افتاد و باعث یک رسوایی بزرگ دیپلماتیک شد. مسکو اظهار داشت که روسیه از تنها کشوری که عامل عصبی مخوف در اختیار دارد فاصله دارد.

اخبار مرتبط  پکن اقدامات "بی ثبات کننده" استرالیا را با همکاری با ایالات متحده برای تولید موشک مافوق صوت پرتاب شده توسط هوا انتقاد می کند - RT World News
همچنین در rt.com
سم شناسان ارتش آلمان ردپای نوویچوک را در خون مخالف ، ادرار و پوست ناوالنی از چهره مخالف روسی پیدا کردند – Der Spiegelاین بار گفته شد که متخصص نظامی از انستیتوی داروسازی و سم شناسی مونیخ ردپای عامل عصبی را در مایعات بدن ناوالنی پیدا کرده است. وزیر امور خارجه آلمان ، هایکو مااس سپس ادعا کرد که برلین “بسیاری از شواهد“که دولت روسیه پشت حمله بود. دیپلمات ارشد همچنین مسکو را تهدید به تحریم های جدید کرد و خواستار رسیدگی مقامات روسی به این حادثه شد. لندن همچنین سفیر روسیه در انگلیس را احضار کرد تا نگرانی های خود را در مورد این حادثه ابراز کند. مسکو تاکنون تمام اتهاماتی را که آنها را “بی اساس“و خود پرونده سیاسی شد. همچنین ایده تحریم ها را “چرند“و”غیر قابل قبول
همچنین در rt.com
کرملین می گوید: “اعمال مجازات علیه مقامات روسی به اتهام مسمومیت الکسی ناوالنی” پوچ “است و” غیرقابل قبول “استوزارت خارجه روسیه همچنین ضمن اتهام متهم کردن برلین به کشیدن پای کاوشگر ، بارها اعلام کرد که مسکو آماده همکاری با مقامات آلمانی در این مورد در هر زمان است. مااس در پاسخ گفت که همه تأییدیه های لازم برای درخواست همکاری حقوقی روسیه صادر شده است اما اعتراف کرد که داده ها نمی توانند به طرف روسیه منتقل شوند زیرا “هنوز ادامه دارد.

ناوالنی در ابتدا پس از عدم احساس سلامتی در پرواز به مسکو ، در بیمارستانی در شهر اومسک در سیبری تحت معالجه پزشکان قرار گرفت. پزشکان او را تثبیت کرده و در کما از نظر پزشکی قرار دادند. متخصصان روسی در آن زمان هیچ اثری از عامل عصبی پیدا نکردند. دو روز بعد ، وی به آلمان منتقل شد تا در بیمارستانهای شاریته برلین در موارد بستگان تحت درمان قرار گیرد ، جایی که او روز دوشنبه از کما خارج شد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *