وزیران می گویند اتحادیه اروپا پس از حملات گسترده به مرزهای سختگیرانه تر و اقدامات سریعتر در مورد محتوای تروریستی به صورت آنلاین نیاز دارد – RT World News

وزرای اتحادیه اروپا گفته اند که مرزهای داخلی سخت تر و رویکرد ضد تروریسم آنلاین قوی تر باید به دنبال رشته حملات تروریستی در اروپا اجرا شود.

وزرای کشور بلوک 27 کشور پس از جلسه روز جمعه ، پنجمین سالگرد حملات تروریستی فرانسه در سال 2015 که در آن 130 نفر کشته شدند ، بیانیه مشترک ضد تروریسم صادر کردند.

اقدامات مقابله با محتوای تروریستی و سخنان نفرت انگیز بصورت آنلاین تا پایان سال توافق می شود تا امکان صدور دستور برای حذف مواد فراهم شود “در عرض یک ساعت یا کمتر از گزارش ،” آنها گفتند. در این بیانیه به كشته شدن معلم فرانسوی ساموئل پاتی – كه استفاده از كاریكاتورهای حضرت محمد (ص) در دروس آزادی بیان باعث واکنش آنلاین شد – اشاره شده است كه نشان دهنده اهمیت مبارزه “محتوای غیرقانونی آنلاین ، تبلیغات تروریسم ، سخنان نفرت انگیز و اطلاعات غلط”.

وزرا گفتند که آنها همچنین در حال کار بر روی بهبود نظارت بر تروریست های محکوم شده مانند کویتیم فجزولایی ، مهاجم وین هستند که چهار نفر را کشته است. وی سال گذشته به جرم تلاش برای پیوستن به دولت اسلامی (داعش ، داعش سابق) در سوریه محکوم شد و زودتر از زندان آزاد شد
همچنین در rt.com
اتریش گزارش های مبنی بر میزبانی تیرانداز وین “اجلاس اسلام گرایان” را با افراطیون از آلمان و سوئیس در ماه ژوئیه تأیید کرداخبار مرتبط  پلیس فرانسه مرد رووندی را بر اثر آتش سوزی کلیسای جامع نانت بازداشت کرد - گزارش ها - RT World News

این بیانیه اضافه کرد: “ما می خواهیم گزینه های اقدامات امنیتی در منطقه شینگن و همچنین ابزارهایی را برای همکاری های اجرای قانون بین مرزی تقویت و توسعه دهیم.”
وزرا همچنین خواستار بودجه بیشتر برای آژانس اجرای قانون یوروپول شدند تا بتوانند از نظر اطلاعاتی اختیارات بیشتری به آن بدهند.

اجلاس وزرای کشور پس از حملات تروریستی اخیر در پاریس ، درسدن ، کنفلانز-سن-هونورین ، نیس و وین برگزار می شود. “اینها حمله به ارزشهای مشترک اروپایی و حقوق اساسی ماست” یلوا یوهانسون ، کمیسر اروپا در امور داخلی ، در یک کنفرانس مطبوعاتی پس از جلسه روز جمعه گفت.

این هفته ، امانوئل مکرون ، رئیس جمهور فرانسه و آنگلا مرکل ، صدراعظم آلمان در مورد اصلاح اصلاحات در شینگن – منطقه حرکت آزاد 26 کشور اروپایی – صحبت کردند.
همچنین در rt.com
ماکرون فرانسوی خواستار اصلاح مرزهای اتحادیه اروپا پس از حملات تروریستی است و به نفع تأسیس شورای امنیت اروپا استماکرون ایده خلق را مطرح کرد “پایگاه داده های مشترک” برای مقابله با تروریسم ، در حالی که مرکل گفت که برای آن حیاتی است “بدانید چه کسی وارد می شود و چه کسی از منطقه شینگن خارج می شود.”

فکر می کنید دوستانتان علاقه مند می شوند؟ این داستان را به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *