وزیر اسرائیل گفت: “منطقه ما سوئیس نیست” ، در میان نگرانی های قطر برای خرید هواپیماهای F-35 از ایالات متحده – RT World News

وزیر اطلاعات این کشور گفت اسرائیل با هرگونه معامله فروش هواپیماهای جنگنده F-35 ساخت آمریکا به قطر مخالفت خواهد کرد. گفته می شود دوحه پیش از این درخواست رسمی خود را برای روشن کردن چنین معامله ای به واشنگتن ارائه داده است.

الی کوهن ، وزیر اطلاعات ، روز یکشنبه در گفتگو با رادیو ارتش اسرائیل ، گفت که تل آویو با فروش هواپیماهای مخفی کاری نسل 5 به کشورهای حاشیه خلیج فارس مخالفت قاطعانه خواهد کرد.

“برتری امنیتی و نظامی ما در منطقه مهمترین موارد برای ما هستند” کوهن تاکید کرد.

منطقه ما هنوز به سوئیس تبدیل نشده است.

روز چهارشنبه درخواست رسمی قطر برای جت ها توسط رویترز گزارش شد که به سه مقام ناشناس که از این معامله آگاه بودند ، اشاره کرد. مذاکرات در مورد هواپیماها هنوز توسط واشنگتن و نه دوحه تأیید نشده است.
همچنین در rt.com
امارات و آمریكا با دور زدن اعتراضات اسرائیل به دنبال دستیابی به توافق اولیه F-35 تا دسامبر هستندقطر ممکن است مسیر امارات متحده عربی را دنبال کند که پس از انعقاد توافق نامه میانجیگری ایالات متحده در مورد عادی سازی روابط با اسرائیل ، فرصتی برای خرید بالقوه F-35 به آنها داده شد. در ماه اوت ، بنیامین نتانیاهو ، نخست وزیر اسرائیل ، مخالفت آشکار خود را با توافق احتمالی امارات و امارات ابراز داشت. با این حال ، گزارش ها حاکی از آن است که واشنگتن به طور فعال در تلاش برای عبور از مخالفت اسرائیل و رسیدن به توافق اولیه با امارات تا ماه دسامبر بود.

اخبار مرتبط  لاوروف رهبران منافع خودخواهانه را نجات جان خود را در طول همه گیری منفجر می کند - RT World News

هنوز موانع دیگری برای فروش بالقوه F-35 ها به کشورهای حوزه خلیج فارس وجود دارد. قوانین خود ایالات متحده در واقع فروش تسلیحات پیشرفته به کشورهای خاورمیانه به جز اسرائیل را ممنوع کرده است.

سیاست خارجی واشنگتن به اصطلاح شامل می شود “محدودیت کیفی لبه نظامی” این اطمینان می دهد که اسرائیل دارای تجهیزات نظامی برتر در زرادخانه خود است که به متحد ایالات متحده اجازه می دهد همزمان از چندین دشمن جلوگیری کند. در همان زمان ، نیویورک تایمز گزارش داد که اعتراض نتانیاهو به این معامله فقط یک نما است ، زیرا وی خرید خصوصی را تأیید کرده است.
همچنین در rt.com
امارات متحده عربی امیدوار است توافق عادی سازی با وجود مخالفت آشکار نتانیاهو ، شک و تردیدهای اسرائیل در مورد فروش F-35 ایالات متحده را برطرف کندبر خلاف امارات ، قطر روابط خود را با دشمن سرسخت اسرائیل ، ایران و همچنین گروه شبه نظامی فلسطینی حماس حفظ می کند ، بنابراین احتمال پذیرش توافق بالقوه F-35 توسط تل آویو را حتی باریک تر می کند.

این داستان را دوست دارید؟ با یک دوست به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *