وزیر امور خارجه آلمان با معترضین به ویروس کرونا ویروس کرونا را “با تمسخر” مقاومت در برابر جنگ جهانی دوم با مقایسه نازی ها – RT World News

وزیر خارجه آلمان ، هیكو مااس ، معترضانی را كه مبارزه خود علیه محدودیت ها را با مبارزه مقاومت ضد نازی مقایسه كردند ، متهم كرد و آنها را به “بی اهمیت جلوه دادن” هولوكاست متهم كرد.

“هر کسی که امروز خود را با سوفی شول یا آن فرانک مقایسه کند ، جسارت لازم برای موضع گیری در برابر نازی ها را مسخره می کند” مائاس توییت کرد روز یکشنبه

این هولوکاست را بی اهمیت جلوه می دهد و جهل غیرقابل تحملی از تاریخ را نشان می دهد. هیچ چیز اعتراضات تاج را با مبارزان مقاومت ارتباط نمی دهد. هیچ چی!

طغیان Maas یک روز پس از آن رخ داد که زنی در هانوفر در اعتراض به محدودیت ویروس کرونا صحبت کرد و به جمعیت گفت که احساس می کند “درست مثل سوفی شول ،” دانشجویی که رژیم نازی در سال 1943 به دلیل توزیع اعلامیه های ضد جنگ در مونیخ به گیوتین اعزام شد.

آخر هفته گذشته ، در تظاهراتی در شهر کارلسروهه ، یک جوان 11 ساله وقتی جشن تولد خود را با قفل قفل مقایسه کرد و زندگی آن فرانک در پنهان شدن از نیروهای هیتلر در آمستردام اشغالی مقایسه کرد ، باعث آشوب شد.

آلمان تاکنون تقریباً 928000 مورد تأیید شده Covid-19 و بیش از 14000 مرگ را ثبت کرده است و در 2 نوامبر دچار قفل جزئی جدید شده است. رستوران ها ، بارها ، تئاترها ، سینما ها و سالن های بدنسازی مجبور به تعطیلی برای یک ماه شده اند ، اجتماعات محدود به 10 نفر از بیش از دو خانوار. صدراعظم آنگلا مرکل خواستار تشدید این قوانین شده است ، اما هفته گذشته اعتراف کرد که از پشتوانه لازم رهبران ایالتی برای این کار برخوردار نیست.
همچنین در rt.com
با ادامه رشد جنبش قفل آلمان ، ادعاهای وحشیانه قوانین دوران نازی و مقایسه آن فرانک تلاش های آن را تضعیف می کنداخبار مرتبط  فرانسه برای به تعویق انداختن حلقه قفل کردن Covid ، اما مراحل تدریجی در دست اقدام است - دولت - اخبار جهانی RT

اعتراضات به قفل جزئی در شهرهای سراسر کشور آغاز شده است ، برخی از تجمعات معترضین را به خود جلب کرده و پلیس گاز اشک آور و توپ آب به کار گرفته است.

آلمان هنوز برای جبران گذشته نازی های خود تلاش می کند و انکار هولوکاست و نمادها و نشان های ناسیونال سوسیالیست را جرم می داند. با وجود این ، سیاستمداران و فعالان در آنجا ظاهراً مانند هرجای دیگر مشتاقانه به دنبال مقایسه نازی ها با مخالفان خود هستند ، به ویژه که دولت آزادی را به نام مبارزه با ویروس کرونا محدود می کند.

حزب دست راستی آلترناتیو برای آلمان (AfD) قانون جدید محافظت در برابر قفل و انعطاف پذیری مرکل را با قانون توانمندسازی 1933 مقایسه کرده است که به موجب آن آدولف هیتلر با حکم می توانست حکمرانی کند. معترضین ضد واکس از ستارگان دیوید دوره نازی ها در دموی خود استفاده کرده اند ، در حالی که معترضین چپگرا علیه “منکران تاج و خوک های نازی” از طرف مشکوکین
همچنین در rt.com
موج اعتراضات: راهپیمایی آنتیفا علیه بدبینی های “نازی” کوید در برلین ، در میان دموهایی که محدودیت های همه گیری را می خوانند (VIDEOS)مائاس مشغول تیراندازی با هر کسی بوده است که چنین مقایسه هایی انجام می دهد. اندکی پس از آنکه AfD قانون قفل شدن را با قانون توانمندسازی دوره نازی ها مقایسه كرد ، وی توییت کرد که “هر کس که چنین مقایسه های ظالمانه ای انجام دهد قربانیان ناسیونال سوسیالیسم را مسخره می کند و نشان می دهد که از تاریخ چیزی نمی آموزد.”

فکر می کنید دوستانتان علاقه مند می شوند؟ این داستان را به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *