وزیر امور خارجه آلمان به دنبال شورش در کاپیتول “طرح مارشال برای دموکراسی” مشترک اتحادیه اروپا و ایالات متحده را پیشنهاد کرد – RT World News

وزیر امور خارجه آلمان ، هیكو مااس ، وزیر خارجه آلمان در پاسخ به محاصره كاپیتول ، گفت كه دموكراسی در اروپا بدون دموكراسی در آمریكا امكان پذیر نیست ، و واشنگتن را به همراهی نیروهای خود در “طرح مارشال برای دموكراسی” فراخواند.

صحنه های حامیان دونالد ترامپ که روز چهارشنبه در آخرین تلاش برای جلوگیری از تأیید صلاحیت رقیب دموکرات خود ، جو بایدن ، از سوی سنا به عنوان رئیس جمهور منتخب ، به عنوان رئیس جمهور منتخب ، سرکشی کردند.

“ما آماده همکاری با ایالات متحده در مورد” طرح مارشال برای دموکراسی “هستیم ،” مااس روز شنبه در مصاحبه ای با خبرگزاری محلی DPA گفت.

“ما نباید هیچ جایی در اختیار دشمنان لیبرال دموکراسی قرار دهیم. این نه تنها در ایالات متحده ، بلکه در آلمان و اروپا نیز صدق می کند.” او اضافه کرد.
همچنین در rt.com
مرکل صدراعظم آلمان “ناراحت و خشمگین” از حمله به پایتخت ایالات متحده ، خودداری از ترامپ برای پذیرش شکست را مقصر می داندطرح مارشال یا برنامه بازیابی اروپا (ERP) یک كمك كمكی بود كه در سال 1948 توسط آمریكا برای كمك به بازسازی اروپای غربی پس از جنگ جهانی دوم و جلوگیری از گسترش كمونیسم در این قاره آغاز شد. واشنگتن میلیاردها دلار پول به این برنامه وارد کرد و برلین یکی از مهمترین دریافت کنندگان این برنامه بود.

مااس ابراز عقیده کرد که دموکراسی در معرض خطر قرار دارد و گفت اکنون برای حفظ آن در دو طرف اقیانوس اطلس تلاش مشابهی لازم است.

بدون دموکراسی در ایالات متحده ، [there is] هیچ دموکراسی در اروپا وجود ندارد.

پیگیری و ریشه کن کردن مسیرهای تقسیم اجتماعی در جوامع آنها خواهد بود “یکی از بزرگترین وظایف” وزیر گفت برای آینده آمریکایی ها و اروپایی ها.

اخبار مرتبط  شکایت به دادگاه کیفری بین المللی لاهه می گوید - رئیس WHO باید در مورد نسل کشی مورد تحقیق قرار گیرد - RT World News

“اعتقاد به انسجام ، دموکراسی به عنوان انسانی ترین شکل دولت و قدرت اقناعی علم و خرد” فقط از طریق همکاری قابل حمایت است و وجود دارد “هیچ شریک بهتر ، نزدیکتر ، طبیعی تر” وزیر تأکید کرد که ایالات متحده و اتحادیه اروپا

خود بایدن قول داده است میزبان یک “اجلاس جهانی دموکراسی” در سال اول ریاست جمهوری
همچنین در rt.com
“دموکراسی آمریکا دروغ است”: نصرالله رهبر حزب الله گفت: محاصره کاپیتول نتیجه تاکتیک های “جنایتکارانه” ترامپ است که در سوریه ، عراق استفاده شده استنظرات Maas بر تمایل برلین برای تلاش برای بازگرداندن همکاری خود با واشنگتن تحت رئیس جمهور جدید ایالات متحده تأکید می کند. روابط دو کشور طی دهه ها نزدیک بوده است ، اما در کاخ سفید درگیری با ترامپ در مورد طیف وسیعی از موضوعات از جمله مخارج ناتو ، تعرفه های تجاری ، سیاست ایران و تلاش دولت ایالات متحده برای بهم ریختن جریان Nord ایجاد کرد. 2 خط لوله گاز ، اتصال آلمان و روسیه.

فکر می کنید دوستانتان علاقه مند می شوند؟ این داستان را به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *