وزیر امور خارجه اتحادیه اروپا کشور رهبر بلاروس را گیج کرد – اخبار جهانی RT

جوزپ بورل ، وزیر امور خارجه اتحادیه اروپا ، هنگام تلاش در پارلمان اتحادیه اروپا برای س questionال از مشروعیت رئیس جمهور بلاروس ، الكساندر لوكاشنكو ، سران بسیاری را چرخاند ، و کشور خود را با همسایه اوکراین اشتباه گرفت.

وزیر وقتی سخنان قهرآمیز او با هیاهوی بلند حاضران روبرو شد آشکارا گیج شد. بحث و گفتگو با گفته های او واقعاً سخت بود.

“لوکاشنکو رئیس جمهور قانونی اوکراین نیست” روز دوشنبه ، بورل ضمن سخنرانی در پارلمان اروپا اعلام کرد. وی افزود: “برای ما” خوب ، نه تنها برای آنها ، از آنجا که لوکاشنکو هرگز ادعا نکرد که رهبر آن کشور خاص است.

“متاسفم ، بلاروس ،” بورل ، وقتی متوجه اشتباه خود شد ، با لبخندی گشاد عذرخواهی کرد. “ما لوكاشنكو را به عنوان رئیس جمهور قانونی بلاروس نمی شناسیم” وی برای جلوگیری از سردرگمی بیشتر توضیح داد.

اخبار مرتبط  اتحادیه اروپا "برای اتخاذ رویکرد مشترک" در مورد برنامه های ردیابی Covid-19 به عنوان پروژه هایی در آلمان و فرانسه با نگرانی های مربوط به حریم خصوصی و چالش های قانونی روبرو هستند - RT World News

سپس مقام خود را ادامه داد سخن، گفتار همانطور که برنامه ریزی شده بود ، و از دولت کشور خواست تا متوقف شود “دستگیری های غیرقانونی” و “خشونت” بورل همچنین اشاره کرد که اتحادیه اروپا قصد دارد بلاروس را تحمیل کند و اراده خواهد کرد “مرور” روابط آن با کشور به طور کلی

اعتراضات سراسری پس از پایان انتخابات ریاست جمهوری 9 آگوست با پیروزی قاطع لوکاشنکو ، که موجب ششمین دوره ریاست جمهوری وی شد ، فوران کرد. معترضان به طور گسترده ای در حول رهبر مخالف تبعید شده سوتلانا تیخانوفسایا با هم ادغام شدند و معتقد بودند که پیروزی لوکاشنکو نتیجه تقلب است.

فکر می کنید دوستانتان علاقه مند می شوند؟ این داستان را به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *