وزیر امور خارجه ایران به ایالات متحده اشک می زند ، می گوید حادثه جت ماهان ایر می تواند به فاجعه منجر شود – RT World News

دیپلمات ارشد در حالی که آمریکا را به دلیل تلاشی هواپیماهای جنگنده برای مقابله با یک هواپیمای مسافربری ایرانی در حال پرواز بر روی سوریه پرواز می کند ، هیچ مشتی را کشید. وی گفت که این حرکت جسورانه به “بی قانونی پیچیده” خدمت کرده است.

محمد جواد ظریف سخنان جسورانه ای برای واشنگتن داشت که در اوایل روز مبنی بر ارسال هواپیمای جت F-15 برای انجام این کار گفته بود. “یک بازرسی بصری” از Mahan Air Airbus A310. این کشور همچنین اظهار داشت ، این پرواز باید اطمینان حاصل كند كه هواپیمای جت ایران هیچ خطری برای پایگاه نظامی آمریكا در تانف مستقر در جنوب شرقی سوریه بدون رضایت دمشق ایجاد نمی كند.

گزارشات متناقضی مبنی بر اینکه چند فروند هواپیمای آمریکایی در این برخورد شرکت کرده اند ، وجود دارد. در حالی که فرماندهی مرکزی ایالات متحده می گوید یک فروند F-15 به هواپیمای ماهان ایر نزدیک شده است ، برخی رسانه های ایرانی تأکید می کنند که دو هواپیمای جنگی در نزدیکی هواپیمای مسافربری در حال مانور بودند.

“ایالات متحده به طور غیرقانونی قلمرو ایالت دیگری را اشغال می کند و سپس هواپیمای مدنی برنامه ریزی شده را مورد تهدید قرار می دهد – مسافران غیرنظامی بی گناه را به خطر می اندازد – ظاهراً برای محافظت از نیروهای اشغالگر خود ،” ظریف اظهار نظر کرد در توییتر ، قبل از اینکه صدای تند تند تر بزنید.

جسارت تا بی قانونی مرکب از بی قانونی. این قوانین غیرقانونی باید قبل از فاجعه متوقف شود.

دیگر مقامات ایرانی نیز در هنگام وقوع حادثه خود که از نوع بسته شده A310 به سرعت در حال تغییر در ارتفاع بوده ، از زبان مشابهی استفاده کرده اند.

اخبار مرتبط  پکن به واشنگتن گفت: "صحبت کنید ،" در حالی که فرماندهان ارتش در مورد تورم دریای جنوب چین در میان تور آسیایی پمپئو بحث می کنند - RT World News

محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی با صراحت آمریکا را به ارتکاب یک متهم کرد “عمل تروریستی” توسط “حمله به یک هواپیمای مسافربری.” مقامات هواپیمایی هواپیمایی تهران برای بررسی برخورد هوایی به سازمان هواپیمایی بین المللی بین المللی (ایكائو) به سازمان ملل متحد (ایكائو) رسیدند.

در این حادثه چند نفر از مسافران جراحات جزئی دریافت کردند که از داخل هواپیما فیلمبرداری شد. عصر پنجشنبه ، هواپیما با خیال راحت به تهران بازگشت.
همچنین در rt.com
تهران عهده دار تحقیقات بین المللی در مورد رهگیری “تروریست” ایالات متحده از هواپیمای ماهان ایر بر سر سوریه استفکر می کنید دوستان شما علاقه مند خواهند بود؟ این داستان را به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *