وزیر امور خارجه سابق اتریش ، Karin Kneissl معتقد است Nord Stream 2 تکمیل خواهد شد – اخبار جهانی RT

کارین کنایسل ، وزیر امور خارجه سابق اتریش ، معتقد است که پروژه مشترک خط لوله Nord Stream 2 روسیه و آلمان با وجود همه موانع به پایان می رسد. وی هشدار داد که هنوز هم ایالات متحده تمام تلاش خود را می کند تا جلوی این کار را بگیرد.

کنیسل در مورد اظهارات اخیر آنگلا مرکل ، صدراعظم ، که خواستار سیاسی نشدن پروژه خط لوله نبود ، گفت که رهبر آلمان کاملاً درست است. ساخت و ساز Nord Stream 2 بدون توجه به ادعای مسمومیت الکسی ناوالنی ، منتقد کرملین یا مخالفت ایالات متحده با این پروژه ، باید ادامه یابد.

“همانطور که در موارد مختلف گفته ام ، همچنین وقتی که من به عنوان وزیر خدمت می کردم ، به همتایانم گفتم – هیچ کس فقط برای آزار دادن کسی خط لوله نمی سازد. خط لوله ساخته شده است زیرا تقاضا وجود دارد ، “ Kneissl به RT گفت.
همچنین در rt.com
Nord Stream 2 باید تکمیل شود: پروژه انرژی روسیه را در رابطه با وضعیت ناوالنی سیاسی نکنید – مرکلدیپلمات ارشد سابق اتریش معتقد است ، در حالی که کارهای ساختمانی به دلیل تحریم های ایالات متحده مختل شده است ، خط لوله هنوز به اتمام می رسد. با این حال ، ممکن است در واقع راه اندازی آن حتی دشوارتر باشد.

احساس روده من این است که خط لوله به پایان می رسد. اما مخالفت دولت ایالات متحده برای پر نکردن آن ، آنلاین نشدن بسیار شدید خواهد بود.

شرکت های درگیر در ساخت خط لوله بارها و بارها در معرض تحریم های بر سر این پروژه بوده اند ، اما واشنگتن ممکن است ترفندهای دیگر ، حتی کثیف تر را نیز امتحان کند. به عنوان مثال ، این می تواند آلمان را درجایی که بیشترین آسیب را می زند ، وارد کند – صنعت خودروی این کشور ، Kneissl پیشنهاد داد.

“در نهایت ممکن است این باشد که دولت ایالات متحده آلمان را در مقابل گزینه رها كردن Nord Stream 2 یا قرار دهد [they would] درباره تعرفه واردات خودرو 25 درصدی برای صنعت خودرو آلمان تجدید نظر کنید “ او گفت. “و این کل صنعت اتومبیل سازی اروپا نیست که از این طریق با تعرفه های احتمالی واردات توسط دولت آمریکا روبرو شود ، به ویژه صنعت اتومبیل آلمان خواهد بود زیرا این کشور به صادرات گرایش دارد.”

در عین حال ، به نظر نمی رسد ایالات متحده چیز زیادی برای پیشنهاد به آلمان – به جز تهدیدها – برای فشار دادن آن به کنارگذاشتن خط لوله داشته باشد. وعده های مکرر بازیافت شده در مورد تأمین گاز مایع تولید شده در آمریکا (LNG) در اروپا ، که رسماً به آن اشاره شده است “گاز آزادی” اکنون حتی کمتر واقع بینانه تر از گذشته به نظر برسید.

اخبار مرتبط  "مذاکرات اکتشافی" تازه هنگام توافق وزیران خارجه یونان و ترکیه برای اولین بار از آخرین بحران - RT World News

“اکنون ، ما وضعیت کاملا متفاوتی از دو سال پیش داریم. صنعت شیل آمریکای شمالی ، خواه نفت باشد ، خواه گاز باشد ، به شدت از سطح پایین قیمت رنج می برد ، “ کنیسل گفت.
همچنین در rt.com
واشنگتن می خواهد از “سلاح تحریم” علیه خط لوله Nord Stream 2 روسیه استفاده کند – پروفسور به بوم بوست می گویدخط لوله Nord Stream 2 ، که انتظار می رود تأمین گاز طبیعی روسیه به آلمان و بازار وسیع اروپا را با حدود 55 میلیارد متر مکعب در سال افزایش دهد ، در آبهای دریای بالتیک در حال اتمام است. در ماه های اخیر پس از خروج یک شرکت لوله سازی سوئیس از پروژه به دلیل تهدید تحریم های ایالات متحده ، ساخت و ساز متوقف شده است.

روسیه مجبور شد کشتی های خود را اعزام کند تا چند کیلومتر آخر این لوله را بگذارد ، اما این تلاش همچنین توسط واشنگتن به آتش کشیده شد. هر شرکت یا نهادی که خدمات صدور گواهینامه ، بیمه یا بندر را برای کشتی های لوله کشی درگیر در پروژه ارائه دهند ، در معرض محدودیت های ایالات متحده هستند.

فکر می کنید دوستانتان علاقه مند می شوند؟ این داستان را به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *