وزیر امور خارجه فیلیپین درخواست نه چندان دیپلماتیک از چین در میان اختلافات دریایی – RT World News

وزیر خارجه فیلیپین ، در یک دور زدن حیرت انگیز از هنجارهای دیپلماتیک ، وزیر خارجه فیلیپین ، در حالیکه شاخهای دو کشور بر سر ادعاهای سرزمینی قفل شده است ، سخنان توئیترانه ای را که به چین تحمیل شده بود ، اخراج کرد.

روز دوشنبه ، فیلیپین اعتراض خود را علیه “جنگ طلب” اقدامات شناورهای چینی در آبهایی که مانیل ادعا می کند. اما به نظر می رسد که دیپلمات ارشد کشور نیاز به تکرار مواضع دولت خود – بدون تشریفات معمول را احساس کرده است.

“چین ، دوست من ، چقدر مودبانه می توانم آن را بیان کنم؟ بگذارید ببینم … O… F ** K OUT را بیرون بیاورید. با دوستی ما چه می کنی؟ شما. ما نه. ما تلاش می کنیم شما. شما مانند یک بوفه زشت هستید که توجه خود را به یک پسر زیبا که می خواهد دوست شود مجبور می کنید. نه برای داشتن یک استان چین ، “ لوكسین در یك توییتر بسیار غیرمعمول نوشت.

وی در پیام پیگیری خود به تصمیم دادگاه داوری سازمان ملل در سال 2016 اشاره کرد که حاکی از آن بود که پکن حق ندارد ادعای حاکمیت بر برخی مناطق خاص دریای چین جنوبی را داشته باشد.

این انفجار پس از آن رخ داد که مانیل گارد ساحلی چین را به این اتهام متهم کرد “سایه بان کردن ، مسدود کردن ، مانور خطرناک و چالش های رادیویی” در حالی که کشتی های گارد ساحلی فیلیپین تمرینات آموزشی را در آبهای نزدیک اسکاربورو شوال انجام می دادند که فیلیپین ادعا کرده است به عنوان بخشی از منطقه اقتصادی انحصاری خود است. گفته می شود این حوادث بین 24 تا 25 آوریل رخ داده است.

اخبار مرتبط  شنهای صحرا برف کوههای آلپ را پوشاند زیرا باد اولیه کویر از آفریقا اروپا را به رنگ نارنجی درآورد (عکس) - اخبار جهانی RT

وزارت امور خارجه این کشور پکن را به فعالیت در آبهای سرزمینی فیلیپین متهم کرد و افزود که شناورهای چینی این کار را انجام داده اند “هیچ قانونی برای اجرای قانون در این مناطق وجود ندارد.”

اگرچه مانیل اصرار دارد که این قایق متعلق به فیلیپین باشد ، دادگاه سال 2016 اعلام کرد که هیچ کشوری نمی تواند ادعای حاکمیت مطلق بر این منطقه را داشته باشد ، با اشاره به اینکه مدتهاست توسط ماهیگیران فیلیپینی ، ویتنامی و چینی استفاده می شود.
همچنین در rt.com
دوترته می گوید کشتی های نیروی دریایی فیلیپین را به “ادعای سهام” در مورد منابع نفتی به دریای چین جنوبی می فرستدپکن از به رسمیت شناختن حکم سازمان ملل امتناع کرده و قلمرو ساحلی چین را در نظر می گیرد.

فیلیپین بارها شکایت خود را از چین در مورد اختلاف دریایی پخش کرده است ، هرچند که همیشه با چنین زبانهای گلدار نیست. ماه گذشته ، ملت جنوب شرقی آسیا ادعا كرد كه حدود 160 فروند شناور چینی در آبهای فیلیپین مشغول فعالیت هستند و حضور آنها را نقض آشكار “حقوق حاکمیت و صلاحیت”

در ماه آوریل ، رئیس جمهور رودریگو دوترته گفت که وی کشتی های نیروی دریایی فیلیپین را به منظور دفاع از آنچه که ادعا می کند منابع نفتی و معدنی آن است ، به دریای مورد اختلاف چین می فرستد ، هشدار حداقل تا حدی به پکن.

این داستان را دوست دارید؟ با یک دوست به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *