وزیر امور خارجه مااس برای انجام مأموریت میانجیگری ، آلمان درباره “عواقب جدی” از خاموشی نظامی ترکیه و یونان هشدار داد

وزیر خارجه آلمان Heiko Maas تلاش خواهد کرد تا تنش فزاینده بین رقبای تاریخی یونان و ترکیه را کاهش دهد. برلین می ترسد که خاموشی در شرق مدیترانه منجر به درگیری های بیشتر شود.

کریستوفر برگر سخنگوی وزارت امور خارجه آلمان گفت که ماس روز سه شنبه مأموریت میانجیگری را در آتن و آنکارا آغاز می کند. وی افزود که “گفت و گوی مستقیم و گام های متقابل به منظور تشدید برای یافتن راه حلی برای تنش ها ضروری است.”

ما نگران هستیم که این تنش ها روابط بین اتحادیه اروپا و ترکیه را تحت فشار قرار دهد و در صورت افزایش تنش ها ، تشدید بیشتر می تواند عواقب جدی تری داشته باشد.

با گذشت سالها ، قبرس و یونان اعتراض خود را علیه کشتی های ترکیه انجام حفاری و اکتشاف میادین نفت و گاز در آبهای مورد مناقشه انجام داده اند.

اخبار مرتبط  آمار Covid-19 در چین دقیق است ، در حالی که قفل کردن تفاوت چندانی ندارد - لوییت بیوفیزیکدان برنده جایزه نوبل به RT - RT World News

اوایل این ماه هنگامی که آنکارا اسکورت نظامی را به همراه کشتی جنگی خود که در نزدیکی جزیره یونانی در ساحل جنوبی ترکیه فعالیت می کرد ، اوضاع تشدید شد. یونان کشتی های جنگی خود را برای نظارت بر عملیات ترکیه اعزام کرد ، در حالی که فرانسه نیروهای دریایی خود را برای پشتیبانی از آتن فرستاد.
همچنین در rt.com
“هیچ قدرت و تهدید استعماری” نمی تواند مانع عملیات ترکیه در E. مدیترانه شود – اردوغانرجب طیب اردوغان ، رئیس جمهور ، گفت که ترکیه با لفاظی خصمانه پاسخ داد “هیچ قدرت و تهدید استعماری” می تواند آنکارا را از کشف منابع طبیعی در دریای مدیترانه شرقی باز دارد.

فکر می کنید دوستان شما علاقه مند خواهند بود؟ این داستان را به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *