وزیر امور خارجه هشدار داد: اگر یونان در تشدید درگیری مدیترانه ، ترکیه آنچه را که لازم است انجام دهد – RT World News

مولووت کاووساوغلو گفت که کشورش در میان اختلاف نظر در مورد ادامه اختلاف در مورد حفاری نفت قفسه های دریایی ، با گفتگوی آزاد است ، اما با شرایط پیشین یونان روبرو نیست.

دیپلمات ارشد ترکیه روز سه شنبه در کنفرانس مطبوعاتی مشترک با همتای آلمانی خود Heiko Maas در مورد تنش های جاری گفتگو کرد. نماینده ترکیه تصریح کرد که در صورت بروز درگیری با یونان ، طرف وی هیچ تردیدی نخواهد داشت.

در آنکارا ، ماس نماینده موضع آلمان و عمدتا اتحادیه اروپا است و می گوید بحران دیپلماتیک موجود ، روابط ترکیه با اتحادیه اروپا را در یک چهارراه قرار داده است.

وزیر خارجه قبل از بازدید از مذاكرات گفت كه “شرایط فعلی در شرق مدیترانه معادل بازی با آتش است.” وی افزود: “هر جرقه کوچک می تواند به فاجعه منجر شود.”
همچنین در rt.com
یونان ممکن است با ترکیه صحبت کند ، اما تحت فشار نظامی ، آتن گفت با شروع تمرینات رقیب در مدیترانه شرقیاخبار مرتبط  VP ونزوئلا از استخدام مزدوران ایالات متحده به رافائل کوره گوائدو رد کرد - RT World News

ماس گفت که اقدامات قابل ملاحظه ای برای سوءاستفاده لازم است و هم آلمان و هم ترکیه باید برای گفتگو باز کنند. وی همچنین خاطرنشان کرد که وی معتقد است که سازش در دسترس است ، هرچند ممکن است پیچیده باشد.

ترکیه و یونان با وجود مشکلات موجود در روابط دیپلماتیک ، ده ها سال متحدان ناتو بودند. این دو کشور در ماه ژوئیه با کشف مخازن نفت و گاز در منطقه دریایی مورد مناقشه در ساحل جزیره کرت به توافق رسیده اند. آخرین وضعیت ناپدید شدن از زمانی آغاز شد که آنکارا به طور یک جانبه یک کشتی تحقیقاتی را به محل حفاری بالقوه اعزام کرد. تنش ها روز دوشنبه بیشتر شد که ترکیه اعلام کرد که مدت اقامت کشتی را تا 27 اوت تمدید خواهد کرد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *