وزیر امور خارجه گفت – آلمان از خروج آمریكا از پیمان آسمان باز پشیمان است و همچنان به آن متعهد است – RT World News

هیکو مائاس ، وزیر امور خارجه آلمان گفت ، پیمان آسمان باز ، اجازه پروازهای رصد نظامی بر فراز سرزمین های کشورهای امضا کننده ، بخشی از کنترل تسلیحات است و آلمان علی رغم خروج آمریکا از آن پیروی می کند.

روز یکشنبه ، واشنگتن رسما از معامله چند ملیتی خارج شد و مسکو را به نقض شرایط خود متهم کرد ، اما هرگز شواهدی بر این ادعاها ارائه نکرد. علاوه بر ایالات متحده و روسیه ، کانادا و بیشتر اروپا بخشی از توافقنامه ای بودند که از سال 2002 لازم الاجرا شد.

مااس گفت كه از تصميم دولت ترامپ پشيمان است. وی خاطرنشان کرد که پیمان آسمان باز به ایجاد اعتماد به نفس و ارتقا of امنیت در کل نیمکره شمالی “از ولادی وستوک تا ونکوور” کمک می کند.
همچنین در rt.com
دیگر آسمان باز: ایالات متحده با متحدان ناتو خود برای جدایی از توافق دوران جنگ سرد که امنیت جهانی را فراهم می کند ، گسست روسیهاخبار مرتبط  پکن پاسخ "ضروری" را نشان خواهد داد زیرا ایالات متحده گزارش می کند که فروش تسلیحات بیشتری به تایوان - RT World News

وزیر امور خارجه در بیانیه ای اطمینان داد ، آلمان ، متحد واشنگتن در ناتو ، همچنان به توافق متعهد خواهد ماند.

وی همچنین گفت كه معاهدات كنترل تسلیحات چند جانبه موجود باید مدرنیزه شود تا شامل سازوكارهای جدیدی برای ایجاد اعتماد به نفس در جهان باشد كه از چالش های امنیتی قرن آماده شوند.

خروج از معاهده آسمان باز پس از خروج واشنگتن در سال گذشته از پیمان INF ، که ایالات متحده و روسیه را به استفاده از تعدادی سلاح بسیار مخرب با برد بین 500 تا 5500 کیلومتر منع کرد. پیمان جدید شروع در حال حاضر تنها توافق مهم منع گسترش سلاح های هسته ای بین دو قدرت هسته ای است. با این حال ، این در ماه فوریه منقضی می شود و واشنگتن تاکنون تمایلی به طولانی شدن آن نداشته است.

این داستان را دوست دارید؟ با یک دوست به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *