وزیر اوسی به ژورنال های خارجی در مورد “دیدگاه مورب” درگیری جاسوسی با پکن هشدار داد ، زیرا پلیس مخالفان قفل در خانه را خرد می کند – RT World News

وزیر امور داخلی استرالیا ، پیتر داتون ، به روزنامه نگاران خارجی هشدار داد که اگر “دیدگاه مورب” در مورد کشور داشته باشند ، ممکن است از آنها تحقیق شود. در همین حال ، پلیس در ویکتوریا اعتراضات قفل قفل را با مشت آهنین درهم شکسته است.

اظهارات داتون چند روز پس از دستگیری چنگ لی ، روزنامه نگار استرالیایی از تلویزیون CGTN چین و پس از تخلیه هفته گذشته دو روزنامه نگار استرالیایی از چین صورت گرفت.

“اگر مردم به عنوان روزنامه نگار اینجا هستند و منصفانه از اخبار گزارش می دهند ، خوب است ،” داتون روز یکشنبه به تلویزیون ABC گفت و افزود که این روزنامه نگاران نباید بدهند “یک نگاه شیب دار به یک جامعه خاص.” داتون اضافه کرد که سازمان اطلاعات امنیتی استرالیا – قابل مقایسه با MI5 انگلیس یا FBI آمریکا – تابستان امسال از برخی روزنامه نگاران سedال کرد ، اما طبق گفته ها تابعیت چین را تأیید نمی کند.
همچنین در rt.com
“رفتار غیر منطقی آشکار”: پکن استرالیا را به “آزار و اذیت” روزنامه نگاران چینی متهم می کنداظهارات داتون در حالی بود که درگیر اختلافات دیپلماتیک با چین در مورد تخلیه روزنامه نگاران استرالیایی شد. پکن دولت استرالیا را متهم به “دخالت در پرونده قضایی چین” با بیرون کشیدن آنها از چین. وزیر مستقیماً به روزنامه نگاران چینی در استرالیا خطاب نکرد ، اما به طور غیرمستقیم هشدار داد که هر خبرنگار خارجی ممکن است باشد “تداخل یا انجام فعالیتهای نوع جاسوسی.”

با این حال ، آنها همچنین در میان رشد اقتدارگرایی دولت در استرالیا می آیند. ایالت ویکتوریا یکی از سخت ترین قفل ها را در هر نقطه از جهان وضع کرده است ، شهروندان ملبورن تحت مقررات منع رفت و آمد 8 عصر (از روز دوشنبه تا ساعت 21 شب تمدید شده اند) و ممنوع الخروج از خانه بدون اجازه کار هستند. پلیس مجاز به ورود به املاک بدون ضمانت نامه است و نیروهای نظامی و هواپیماهای بدون سرنشین برای اطمینان از انطباق با آنها وارد شده اند.

اخبار مرتبط  هزاران نفر جمع شده اند تا خواستار ایجاد قانون اساسی جدید ، "دموکراسی واقعی" در بانکوک ، تایلند شوند - RT World News
همچنین در rt.com
“پیاده روی آزادی” ضد قفل ملبورن در حالی دستگیر می شود که پلیس از تعداد معترضین بسیار بیشتر است (ویدئو)نخست وزیر ویکتوریا ، دان اندروز ، وضعیت اضطراری را در قلمرو خود برای شش ماه دیگر تمدید کرد و شهروندان خشمگین که در اعتراض به خیابان ها آمده اند ، با تمام قدرت قانون روبرو شده اند. پلیس روز یکشنبه در یک اعتراض ضد قفل در ملبورن 74 نفر را دستگیر و 200 نفر دیگر را جریمه نقدی کرد.

در اوایل این ماه ، پلیس ویکتوریا هنگامی که یک زن باردار را به اتهام ارسال پست در فیس بوک در حمایت از راهپیمایی ضد قفل ، دستگیر کرد ، مورد تحقیر و محکومیت قرار گرفت. مفسران آنلاین دستگیری را نمونه ای از آن توصیف کردند “فاشیسم تمام عیار در استرالیا.”
همچنین در rt.com
fasc فاشیسم تمام عیار ’: زن باردار Aussie با دستبند و اتهام تحریک رویداد ضد قفل در Facebookفکر می کنید دوستانتان علاقه مند می شوند؟ این داستان را به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *