وزیر بهداشت عراق در پی آتش سوزی ویرانگر بیمارستان ناشی از انفجار مخزن اکسیژن استعفا داد – اخبار جهانی RT

حسن التمیمی ، وزیر بهداشت عراق به دلیل آتش سوزی مهیبی که جان 82 نفر را پس از انفجار مخزن اکسیژن در بیمارستان بغداد که بیماران کوویید را معالجه می کرد ، رسماً از دولت استعفا داد.

این استعفا چند روز پس از آن انجام شد كه نخست وزیر مصطفی الكاظمی التمیمی را از سمت كابینه خود به حالت تعلیق درآورد تا زمان بررسی علت – و پاسخ به آن – آتش سوزی 24 آوریل در بیمارستان ابن الخطیب.

دولت عراق تأیید کرد که وزیر بهداشت در بیانیه ای که روز سه شنبه منتشر شد ، در کنار تأیید برکناری رئیس بیمارستان ابن الخطیب و سایر شخصیت های ارشد در مرکز پزشکی ، استعفا داده است.
همچنین در rt.com
WATCH لحظه منفجر شدن مخزن اکسیژن در بیمارستان بغداد Covid-19 باعث آتش سوزی حداقل 82 کشته و بیش از 100 زخمی شدسیستم بهداشتی عراق مدتهاست که برای تأمین خواسته های پزشکی در این کشور تلاش می کند ، حتی قبل از همه گیری کوید ، زیرا درگیری ، تحریم های بین المللی و فساد داخلی منجر به نادیده گرفته شدن بخش و نادیده گرفتن پیشرفت های لازم شده است.

اخبار مرتبط  کاربران توییتر خبر از قطع خدمات جهانی در میان رسوایی "سانسور" پیش از تالارهای شهر ترامپ و بایدن - اخبار جهانی RT

به گفته مقامات عراقی ، انفجار مخزن اکسیژن یک حادثه بود. این جان 82 نفر را گرفت و 110 نفر دیگر را مجروح کرد. در میان کشته شدگان حداقل 28 بیمار کوویید وجود دارد که برای تخلیه آنها در هنگام آتش سوزی از دستگاه های تهویه خارج شدند.
همچنین در rt.com
ده ها نفر کشته و زخمی شده پس از آتش سوزی در بیمارستان Covid-19 عراق گزارش دادند (ویدئو)مقامات دفاع مدنی گفته اند که آتش سوزی به دلیل عدم برخورداری از سیستم حفاظتی کافی و سقف های کاذب ، به سرعت گسترش یافته است.

در پی آتش سوزی ، نخست وزیر الکاظمی بیانیه ای منتشر کرد و اعلام کرد که “حادثه گواه سهل انگاری است” و او داشت “دستور داد که بلافاصله تحقیقات آغاز شود.”

رهبر عراق همچنین اعلام کرد که این کشور سه روز عزای ملی به دلیل مرگ و میر برگزار می کند ، پارلمان تمام جلسه خود را در 26 آوریل به یادآوری از دست رفته اختصاص داد.

این داستان را دوست دارید؟ با یک دوست به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *