وزیر خارجه انگلیس Raab می گوید روسیه و چین فقط از قابلیت های سایبری برای “خرابکاری و سرقت” استفاده می کنند ، غرب از قدرت خود برای “خوب” استفاده می کند

دومینیک راعب ، وزیر امور خارجه ، ادعا می کند که مبارزه مدرن علیه جرایم اینترنتی چیزی نیست جز درگیری میان غرب – “یک نیروی خوب برای جهانی” – و “رژیم های استبدادی” مانند مسکو و پکن که می خواهند جهان را “باج” دهند.

بیشتر فعالیت های جرایم اینترنتی معمولاً شامل سرقت یا زورگیری است ، اما این بدان معنا نیست که چنین جرائمی فقط در “تصادفی،” راآب در طی سخنرانی در همایش CYBERUK مرکز ملی امنیت سایبری گفت.

وزیر خارجه معتقد است که “بازیگران خصمانه دولت و باندهای جنایتکار” در پشت چنین حملاتی چیزی بیش از آرزو نمی کنند “بنیان های دموکراسی ما را تضعیف می کند.”
همچنین در rt.com
“چشم بازنشسته”: بوریس جانسون تأیید می کند شهروندان انگلیس 24/7 هدف حملات سایبری ارتش و اطلاعات دولتی هستندبه نظر می رسد راآب تقریباً همه جرایم عمده اینترنتی را مقصر متهمان معمول غربی می داند – “کره شمالی ، ایران ، روسیه و چین.” این کشورها از فناوری های دیجیتال برای استفاده استفاده می کنند “خرابکاری و دزدی ، یا کنترل و سانسور ،” او اعلام کرد.

وی در ادامه انگلیس و متحدان غربی آن را توصیف کرد “نیرو برای همیشه در جهان” که همیشه نشان می دهد “احترام به حقوق بین الملل” و از قابلیت های سایبری فقط برای دفاع از شهروندان و حفاظت از آنها استفاده می کند “همکاری بین المللی”

راآب چین و روسیه را نیز متهم کرد “پناه دادن به باندهای جنایتکار” در سرزمینهایشان ، به جای پیگرد قانونی آنها ، اما نتوانست از چنین گروههایی که ممکن است از داخل انگلیس یا کشورهای متحد فعالیت کنند ، نام برد.

“ما می توانیم ببینیم که این درگیری بین دولت های استبدادی و دموکراتیک در حال حاضر ، در فضای مجازی ، بسیار مستقیم انجام می شود” وی گفت ، با اشاره به یك رشته حملات سایبری به کشورهای غربی كه مسكو و پكن را مقصر می دانند.

راآب به حمله ای به مایکروسافت در ماه مارس اشاره کرد که علت آن مقصر بودن یک “گروه تحت حمایت دولت که از چین فعالیت می کنند.” حمله سایبری NotPetya 2017 نیز این موضوع را به سخنرانی خود وارد کرد ، علیرغم این واقعیت که ویروس در این مورد همچنین بسیاری از شرکت های خود روسیه از جمله غول نفتی Rosneft را هدف قرار داده است.
همچنین در rt.com
آژانس های جاسوسی انگلیس به دنبال آلن تورینگ و “Q” بعدی در زمینه های استخدام با تمرکز بر روی مقابله با تهدیدات سایبری هستندوزیر امور خارجه لیستی از اقدامات با هدف تعیین کرد “تقویت انعطاف پذیری در اطراف دولت” و “ساخت دفاع داخلی ما” ، علاوه بر برخی “توهین آمیز” قابلیت های سایبری – که البته فقط برای همیشه مورد استفاده قرار می گیرند.

اخبار مرتبط  نخست وزیر باواریا در حالی که داروسازی روسیه برنامه های سرمایه گذاری را اعلام می کند ، تولید Sputnik V را در آلمان متصور است - RT World News

سال گذشته ، انگلیس نیروی سایبری ملی خود را ایجاد کرد ، که به گفته راآب ، “برای حمایت از اولویت های امنیت ملی انگلیس ، عملیات سایبری تهاجمی هدفمند را انجام می دهد.” وی در مورد جزئیات فعالیت های آژانس توضیح بیشتری نداد ، اما گفت که می توان از آن در “عملیات نظامی”

وی استفاده از آن علیه تروریست های دولت اسلامی (داعش ، داعش سابق) در سوریه و عراق را تأیید کرد و تکرار کرد که انگلیس از قدرت خود برای “خوب” در حالی که دشمنانش از آنها استفاده می کنند “حمله به سیستم بین المللی.”

امروز انگلیس از اختصاص 22 میلیون پوند (31 میلیون دلار) برای ایجاد انعطاف پذیری امنیت سایبری در کشورهای فقیرتر در تلاش برای “به خاطر دیدگاه مثبت ما در مورد فضای مجازی ، قلب و ذهن ها را در سراسر جهان جلب کنید” و به “مانع از پر کردن خلا چند جانبه توسط چین ، روسیه و دیگران شود.”

بخشی از این پول صرف ایجاد یک مرکز جدید عملیات سایبری در آفریقا ، کار در سراسر اتیوپی ، غنا ، کنیا ، نیجریه و رواندا برای تسهیل عملیات مشترک علیه جرائم اینترنتی همراه با سازمان بین المللی پلیس جنایی (معروف به اینترپل) ، انگلستان می شود. وزارت امور خارجه در بیانیه جداگانه ای گفت.
همچنین در rt.com
داستان جعلی دخالت ایران در سیاست اسکاتلند نشان می دهد که رسانه های غربی دزد واقعی انتخابات هستندسخنان راعب در حالی بیان می شود که انگلیس مجموعه جدیدی از اقدامات قانونی را برای مبارزه با جاسوسی و اقدامات خصمانه دولت ، از جمله در فضای مجازی در نظر می گیرد. یکی از آنها با نام “لایحه تهدیدات ضد کشوری” ، مجموعه ای از ابزارها را برای مقابله با فعالیت های کشورهای خارجی در اختیار نیروهای امنیتی انگلستان قرار می دهد ، در حالی که دیگری شامل ایجاد یک طرح جدید ثبت عامل خارجی برای مبارزه با جاسوسی و جلوگیری از سرقت مالکیت معنوی است.

همچنین انتظار می رود قانونگذاران انگلیس بار دیگر در مورد لایحه ارتباطات از راه دور (امنیت) بحث كنند كه بر كنترل نرم افزار و تجهیزات ارائه شده توسط “فروشندگان پر خطر” مانند غول ارتباطات از راه دور Huawei در چین.

اگر این داستان را دوست دارید ، آن را با یک دوست به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *