وزیر خارجه سابق لبنان ، جبران باسیل ، مورد تحریم های ایالات متحده به دلیل ادعای فساد و حمایت از حزب الله قرار گرفت – اخبار جهانی RT

جبران باسیل ، سیاستمدار برجسته لبنان ، متحد حزب الله ، “به دلیل نقشی که در فساد دارد” ، آمریکا تحریم کرده است. وزیر خارجه پیشین این اقدام را “بی عدالتی” خواند.

باسیل توسط ایالات متحده متهم به “انتصاب دوستان در سمت ها” در سال 2017 و انتقال پول نقد دولت از طریق شرکت های پوسته به “افراد نزدیک به او” در سال 2014 وقتی او وزیر انرژی بود.

“فساد سیستمی در سیستم سیاسی لبنان که باسیل آن را مثال زد ، به فرسایش بنیان یک دولت موثر که به مردم لبنان خدمت می کند کمک کرده است.” وزیر خزانه داری آمریکا استیون تی منوچین هنگام اعلام تحریم ها گفت.

این تحریم ها دارایی های کاملاً یا تا حدی تحت کنترل باسیل در ایالات متحده را محدود می کند و این آخرین اقداماتی است که ایالات متحده به دلیل ادعای فساد و حمایت از حزب الله مورد حمایت ایران ، که آن را به عنوان یک سازمان تروریستی طبقه بندی می کند ، به مقامات لبنانی زده است.

باسیل ، داماد رئیس جمهور میشل عون و رئیس جنبش میهنی آزاد متحد شیعه (FPM) ، گفت تحریم ها او را “ترسانده” و “وسوسه وعده ها” نشده است.

اخبار مرتبط  دانمارک به دلیل شیوع تاج ویروس مزرعه 11000 راسین را کشته - RT World News

“من به بی عدالتی عادت کردم” وی در توئیتی در پاسخ به تحریم ها افزود.

حمایت باسیل از حزب الله نیز بود “هر ذره انگیزه” برای تصمیم به تحریم او ، یک مقام ارشد آمریکایی به رویترز گفت.

این سیاستمدار قبلاً از گروه شبه نظامی دفاع کرده است که در سال 2006 با FPM خود اتحاد سیاسی ایجاد کرد و نمایندگان حزب الله در پارلمان را به عنوان مدرکی که این گروه تروریستی نیست ، عنوان کرد.

این تحریم ها در حالی است که سعد حریری ، نخست وزیر سنی لبنان ، از مخالفان حزب الله ، هنوز در تلاش است تا پس از استعفا res سلف خود در میان خشم عمومی نسبت به انفجار مهیب در بندر بیروت در اوایل ماه اوت ، دولت را تشکیل دهد.

این کشور چندین ماه است که با یک بحران اقتصادی و سقوط ارز دست و پنجه نرم می کند – وضعیتی که هم با انفجار و هم با بیماری همه گیر Covid-19 پیچیده تر شده است.

فکر می کنید دوستانتان علاقه مند می شوند؟ این داستان را به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *