وزیر خارجه فرانسه هشدار داد که لبنان در صورت عدم تشکیل دولت جدید “ناپدید می شود” ، هشدار می دهد – وزیر امور خارجه فرانسه لو دریان هشدار می دهد – RT World News

ژان ایو لو درین ، وزیر امور خارجه فرانسه گفت ، لبنان باید فوراً دولت جدیدی را ایجاد كند و اصلاحات را انجام دهد یا این كشور می تواند با تجزیه روبرو شود.

لو دریان روز پنجشنبه خواستار اصلاحات سیاسی و مالی توسط امانوئل ماکرون رئیس جمهور فرانسه به عنوان پیش شرط دریافت کمک های خارجی بود که باید بدون تأخیر توسط بیروت انجام شود.

جامعه بین الملل اگر اصلاحات را اعمال نكند ، امكان كنترل خالی را امضا نخواهد كرد. آنها باید این کار را به سرعت انجام دهند … زیرا خطر امروز ناپدید شدن لبنان است. “ این دیپلمات فرانسوی گفت.

دو صفحه ای ماکرون “مقاله مفهومی” برای لبنان خواستار انتصاب دولت موقت ، ممیزی از بانک مرکزی این کشور و انتخابات قانونی در طی یک سال است.

وی قرار است در تاریخ 1 سپتامبر ، تقریباً یک ماه پس از آمدن به پایتخت لبنان به دنبال یک انفجار مرگبار ناشی از نیترات آمونیوم ، به پایتخت لبنان سفر کند ، که باعث کشته شدن 200 نفر و زخمی شدن هزاران نفر دیگر شد.
همچنین در rt.com
ماکرون خود را به عنوان ناجی لبنان ، آماده تغییر شکل سیستم کشور در قالب غربی معرفی می کنداخبار مرتبط  هند چین را به "اقدامات تحریک آمیز" جدید در مرز در میان گفتگوهای کاهش تنش متهم می کند - RT World News

این انفجار هولناک مشکلات اقتصادی و سیاسی عمیق کشور را بدتر کرده و باعث تظاهرات خشونت آمیز شده است. در 10 آگوست ، نخست وزیر لبنان ، حسن دیاب ، استعفای کل دولت خود را اعلام کرد. از آن زمان ، این کشور در تلاش برای تشکیل دولت جدید است.

مقامات لبنان مسئولیت این مسئولیت ها را بر عهده دارند. آنها آموزش دیده و شایسته هستند ، اما آنها برای اجتناب از عدم موفقیت اجماع کرده اند و دیگر امکان پذیر نیست. “ لو درین گفت.

ماکرون برای حمایت از لبنان پس از انفجار بیروت ، میزبان بسیاری از اهدا کنندگان بین المللی را تجمع کرد و اعلام کرد آینده این کشور “اکنون تصمیم گرفته شده است.” برخی از مفسران ، رهبر فرانسه را به دو معیار استاندارد متهم كردند ، پس از آنكه وی پشتیبان حمایت از معترضین ضد دولت لبنان در سرکوب تظاهرات زرد جلیقه در کشور خود بود.

مثل این داستان؟ با یک دوست به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *