وزیر خارجه فرانسه هشدار می دهد ، “اظهارات تسکین دهنده” توسط اردوغان برای جلوگیری از تحریم های اتحادیه اروپا برای ترکیه کافی نیست – RT World News

وزیر امور خارجه فرانسه ، ژان ایو لودریان ، پیش از اجلاس مهم شورای اروپا در ماه آینده که ممکن است تحریم ها علیه آنکارا تصویب شود ، گفت پاریس انتظار دارد که “اقدامات” و نه سخنی از ترکیه انجام شود.

“اظهارات آرام بخشی که از رئیس جمهور شنیده ایم [Recep Tayyip] اردوغان طی دو یا سه روز گذشته کافی نیست ، ما به اقدامات نیاز داریم ، “ لو دريان به برنامه Le Grand Jury گفت كه همزمان توسط RTL ، Le Figaro و LCI پخش مي شود.

اوایل این هفته ، اردوغان اصرار داشت که می خواهد “همکاری قوی تر با دوستان و متحدان اروپایی ما” در بحبوحه کاهش روابط بین بروکسل و آنکارا در مورد طیف وسیعی از موضوعات بین المللی. اتحادیه اروپا به ویژه از دخالت ترکیه در نبردهای لیبی ، حمایت از آذربایجان در درگیری قره باغ و رقابت تهاجمی آنکارا برای صلاحیت دریایی و حقوق اکتشاف انرژی در مدیترانه با یونان و قبرس ناراضی است.

اخبار مرتبط  اسرائیل به بهانه "اضطراری" Covid-19 در حالی که کشور قفل را گسترش می دهد ، سرکوب می کند - RT World News

در میان آن “اقدامات” انتظار می رود از ترکیه توسط فرانسه ، “برخی از آنها را می توان به راحتی در شرق مدیترانه ، در لیبی انجام داد. همچنین مواردی وجود دارد که به راحتی می توان در قره باغ کوهستانی انجام داد. “ وزیر امور خارجه گفت

“ما اختلافات زیادی داریم” با آنکارا ، ترکیه را متهم به “توسعه طلب” سیاست ها و همچنین اقدام بر خلاف هنجارهای بین المللی در لیبی ، عراق ، شرق مدیترانه و قره باغ ، “جایی که آنها مزدوران سوری را مستقر کردند.”
همچنین در rt.com
“ننگین”: ترکیه انتقاد فرانسه را به دلیل ممنوعیت گروه ملی گرایان گرگهای خاکستری و “دو استاندارد” در مورد تروریسملو دریان گفت رهبران اتحادیه اروپا ماه گذشته توافق کردند که رفتار ترکیه را ارزیابی کنند و در مورد تحریم های احتمالی علیه این کشور در جلسه شورای اروپا در دسامبر تصمیم بگیرند.

فکر می کنید دوستانتان علاقه مند می شوند؟ این داستان را به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *