وزیر دفاع سابق مکزیک در ایالات متحده با پنج اتهام قاچاق مواد مخدر روبرو است – اخبار RT جهانی

وزیر امور خارجه مکزیک گفت ، سالوادور سین فوئگوس زپدا ، وزیر دفاع پیشین مکزیک ، که در لس آنجلس دستگیر شده است ، اکنون در ایالات متحده با پنج اتهام در ارتباط با قاچاق مواد مخدر روبرو است.

مارسلو ابرارد ، یک دیپلمات ارشد ، در توییتر خود به نقل از کنسولگری این کشور در لس آنجلس گفت که ژنرال دستگیر شده به زودی به نیویورک منتقل خواهد شد.

Cienfuegos که از 2012 تا 2018 در دفتر کار خود بود ، اواخر روز پنجشنبه در فرودگاه بین المللی لس آنجلس با حکم اداره مبارزه با مواد مخدر دستگیر شد.

این دستگیری پر آوازه توسط رئیس جمهور آندره مانوئل لوپز ابرادور مورد ستایش قرار گرفت. وی متعهد شد که با حمله مجدد به پیشینیان خود ، مسئولانی را که ممکن است در پرونده علیه سیانفگوس نقش داشته باشند ، به حالت تعلیق درآورد و آنها را مسئول فساد گسترده معرفی کند.
همچنین در rt.com
رئیس جمهور مکزیک گزارش دولت ایالات متحده در مورد مواد مخدر را به عنوان “نظر” رد کرداخبار مرتبط  گرسنگی و میل به واکسن می تواند موج مهاجرت جدیدی را در جهان پس از کووید ایجاد کند ، رئیس صلیب سرخ هشدار می دهد - RT World News

“این یک نمونه غیرقابل انکار از تجزیه دولت ، از چگونگی تحقیر سرویس های دولتی است ،” ابرادور گفت. وی همچنین خواستار حمایت كامل خود از سران ارتش و نیروی دریایی مکزیك شد و آنها را صدا كرد “فساد ناپذیر”

رئیس جمهور همچنین متعهد شد که ریشه کن کردن مقامات دولتی مصالحه شده را ادامه دهد.

“اگر ما در مورد یک کشور نارکو صحبت نمی کنیم ، مطمئناً می توان در مورد یک دولت نارکو صحبت کرد ، و بدون شک در مورد یک دولت مافیوز ،” ابرادور اظهار داشت. “ما در حال پاکسازی و تصفیه زندگی عمومی هستیم.”

اوبرادور همچنین فاش کرد که دستگیری سیانفوئگوس ظاهراً به پرونده علیه یک مقام برجسته دیگر سابق ، جنارو گارسیا لونا ، که از 2006 تا 2012 به عنوان وزیر امنیت مکزیک خدمت می کرد ، مرتبط بوده است. وی سال گذشته در آمریکا به اتهام مواد مخدر دستگیر شد ، رئیس جمهور اضافه کرد.

فکر می کنید دوستانتان علاقه مند می شوند؟ این داستان را به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *