وزیر دوم لبنان استعفا داد ، زیرا اعتراضات بیروت در پی انفجار مخرب بندر ویران شد – RT World News

وزیر محیط زیست لبنان ، دامیانوس كاتار در میان اعتراضات گسترده ضددولتی استعفا داد. کاتار دومین وزیر است که از سمت خود کنار رفت و معترضان خواستار تغییر پس از انفجار ویرانگر در بندر بیروت بودند.

کاتار یکشنبه اعلامیه خود را تحویل داد. به گزارش MTV لبنان خبر ، كاتار به نخست وزیر حسن دیاب گفت كه دوستان خانواده وی در اثر انفجار روز سه شنبه جان باختند ، و به همین دلیل او “دیگر ادامه ندارد” با مسئولیت هایش

ساعاتی قبل ، منال عبدالصمد ، وزیر اطلاعات ، از سمت خود کناره گیری کرد و از تلویزیون عذرخواهی کرد که به دلیل عدم دیدار با “آرزوها” از مردم لبنان.
همچنین در rt.com
آویزان خواهید شد! معترضان لبنانی ، قطع های مقوایی نخست وزیر ، رئیس جمهور و نصرالله حزب الله (VIDEO) را اعدام می کنند.این استعفا ها پس از آن صورت گرفت که ده ها هزار معترض معترض خیابان های ویران شده بیروت را ریختند و خواستار استعفا از دولتی شدند که آنها برای انفجار مقصر هستند. هنگامی که تظاهرکنندگان تظاهرات می کردند و از صداهایی برای آویختن شخصیت های برتر سیاسی کشور استفاده می کردند ، برخی از گروه ها تلاش کردند مجلس را طوفان کنند و برخی دیگر موفق به تصرف وزارت امور خارجه و سایر ساختمان های دولتی شدند و باعث ویرانی در داخل شدند.

اخبار مرتبط  شینزو آبه ، باسابقه ترین نخست وزیر ژاپن ، استعفا را اعلام کرد - RT World News

اقتصاد لبنان قبل از انفجار دست و پنجه نرم می کرد ، اما اعتراضات در پایتخت مکرر بود. این انفجار – که باعث کشته شدن بیش از 150 نفر شد – این احساسات ضد حامی دولت را به نقطه جوش آورد.

مقامات این انفجار را در انبار 2700 تنی نیترات آمونیوم در یک انبار بندر مقصر دانستند. معترضین دولت را به سهل انگاری در نگهداری مواد شیمیایی خطرناک برای سالها بدون نظارت مناسب متهم کرده اند.

مثل این داستان؟ با یک دوست به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *