وزیر هند اظهار داشت که تلفات چین در درگیری های مرزی اخیر “حداقل” دوبرابر “از کشور خود بود – RT World News

یک وزیر هند پیشنهاد کرده است که پکن این هفته بیش از 40 سرباز را در طی یک غرق شدن در ارتفاع زیاد در امتداد مرز با هند از دست داد. چین تلفات هر دو طرف را پذیرفت ، اما هیچ شماره رسمی را منتشر نکرد.

“اگر 20 سرباز را از دست دادیم ، بیش از دو برابر است [this] تعداد آنها کشته شد [Chinese] سمت،” وزیر امور خارجه حمل و نقل جاده ای و بزرگراه ها ویجی کومار سینگ ، همچنین ژنرال سابق ارتش هند ، به رسانه های محلی گفت.

کومار استناد کرد “یک تخمین” از 43 سرباز چینی این هفته در یک درگیری شدید با سربازان هندی در امتداد مرز مورد مناقشه در هیمالیا کشته شدند. این تعداد پیش از این توسط رسانه های هندی با استناد به منابع اعلام شده بود.

دهلی نو در درگیری 20 سرباز را از دست داد. در همین حال ، پکن اعتراف کرد که تلفاتی از جانب هر دو طرف رخ داده است اما از انتشار تعداد مشخصی متوقف شده است. روزنامه دولتی “چین دیلی” تصمیم خودداری از داده ها را با خواستن توضیح داد “از هرگونه مفهوم برنده یا بازنده جلوگیری کنید و از هرگونه افزایش تنش ها جلوگیری کنید.”
همچنین در rt.com
رهبر کنگره هند برای انتشار “اخبار جدید” در مورد درگیری مرزهای چین در تماس نشتی دستگیر شداخبار مرتبط  WATCH کلمبیایی ها با تشدید اعتراض به خشونت پلیس در بوگوتا با جوخه های ضد شورش درگیر می شوند - RT World News

کومار همچنین گفت که هند تعداد نامشخصی از سربازان چینی را بازداشت و بعدا آزاد کرد. این به دنبال گزارش ها مبنی بر بازگشت چین 10 سرباز هندی اسیر شده در این حادثه است. با این حال ، پکن رسما دستگیری هر نظامی ارتش هند را انکار کرد ، یا اینکه هر یک از سربازان خود توسط هند توقیف شده اند.

هر دو کشور همدیگر را به خاطر تجاوز این هفته سرزنش می کنند ، و در حال حاضر مذاکراتی برای خنثی کردن اوضاع در این کشور انجام می دهند.

همسایگان اختلاف نظر مرزی چندین ساله در منطقه کوهستانی بین استان سین کیانگ چین و لاداخ هند دارند. درگیری این هفته مرگبارترین و درگیری بین این دو از سال 1975 بود.

فکر می کنید دوستان شما علاقه مند خواهند بود؟ این داستان را به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *