وزیر هند پیشنهاد می کند هند ، پاکستان و بنگلادش باید ادغام شوند – RT World News

وزیر هند هند پیشنهاد داده است که مستعمرات سابق انگلیس ، هند ، پاکستان و بنگلادش ، که درگیر چندین دهه رقابت تلخ هستند ، باید “در یک کشور واحد ادغام شوند”.

پیشنهاد غافلگیرانه روز یکشنبه توسط نواب مالک ، وزیر کابینه ایالت ماهاراشترا ، رئیس بمبئی حزب کنگره ملی گرایان (NCP) مطرح شد. از این سیاستمدار خواسته شد تا در مورد اظهارات قبلی Devendra Fadnavis ، رهبر یک بخش محلی حزب حاکم بهاراتیا جاناتا (BJP) هند اظهار نظر کند ، وی گفت که شهر کراچی پاکستان روزی بخشی از هند خواهد بود.

“ما گفته ایم که هند ، پاکستان و بنگلادش باید ادغام شوند.” مالک اظهار داشت.

اگر می توان دیوار برلین را تخریب کرد ، پس چرا هند ، پاکستان و بنگلادش نمی توانند جمع شوند؟

“اگر BJP بخواهد این سه کشور را ادغام کرده و یک کشور واحد ایجاد کند ، ما قطعاً از آن استقبال خواهیم کرد” او اضافه کرد.

هند و پاکستان در اواخر دهه 40 با فروپاشی امپراتوری استعمار انگلیس استقلال یافتند. این دو ملت از آن زمان بارها و بارها درگیر درگیری های نظامی در مقیاس های مختلف شده اند و این امر به دلیل خصومت بین هندوها و مسلمانان بیشتر شده است. منطقه مورد مناقشه کشمیر ، که توسط هر دو کشور ادعا می شود ، اما تقریباً در دو قسمت مساوی کنترل می شود ، همچنان منبع دائمی تنش و درگیری نظامی بین دهلی نو و اسلام آباد است.
همچنین در rt.com
گفته می شود سربازان و غیرنظامیان در اثر شلیک گلوله ها در مرز پاکستان و هند در کشمیر کشته شدند (ویدئو)بنگلادش ، که قبلاً محل کار پاکستان بود و به بنگال شرقی معروف بود ، پس از یک جنگ در سال 1971 از اسلام آباد جدا شد. در طول درگیری ها ، طرفداران استقلال حمایت گسترده ای از هند دریافت کردند و در نهایت پاکستان شکست دردناکی متحمل شد.

اخبار مرتبط  "توصیه بهداشتی دوستانه" ترامپ به ایران در میان شایعات بسته شدن سفارت عراق - اخبار جهانی RT

با توجه به چنین پیش زمینه ای ، ایده به نوعی “ادغام” به نظر می رسد که این سه مورد به یک حالت واحد کاملاً دور از ذهن باشند. این پیشنهاد بحث داغی را در مورد چگونگی دستیابی دقیق به این موضوع آغاز کرد ، بسیاری از کاربران دیدگاه های کاملاً افراطی یا طرفدار مسلمان یا هندو ابراز داشتند.

برخی از کاربران – و نه به شوخی – خاطرنشان کردند که اگر کسی در مورد گردهم آوردن سرزمین های راج سابق انگلیس جدی است ، کشور جزیره سریلانکا نیز باید در این ترکیب ریخته شود.

در حالی که برخی تلاش می کردند منطقی باشند ، و این احتمال را می دهند که یک ساختار اتحادیه اروپا ممکن است واقعاً کار کند ، بسیاری از مفسران ایده مالک را به عنوان یک مزخرف مطلق رد کردند.

این داستان را دوست دارید؟ با یک دوست به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *