وزیر کشور بلاروس ادعا می کند که معترض کشته شده در تظاهرات ضد دولت می توانست به دور “غیر کشنده” ضربه بزند – RT World News

وزیر کشور این کشور ادعا کرد که یک معترض که در شرایط نامشخص در جریان درگیری با پلیس در بلاروس کشته شد ، با یک دور غیرقانونی برخورد کرد ، و از مردم خواست تا منتظر نتایج تحقیقات باشند.

یورا کاراایف ، وزیر کشور ، روز یکشنبه گفت: الكساندر تارایكوفسكی ، تظاهركننده 34 ساله ای كه روز دوشنبه در اعتراضات در شهر مینسكس پایتخت بلاروس كشته شد ، احتمالاً تحت اسلحه غیر كشنده قرار گرفته است.

“شاید او را با سلاح های غیر کشنده تیراندازی کرد. من هنوز نمی دانم ، من یک بازپرس نیستم ، “ کارائف قبل از جلب توجه به اعتراضات و ناآرامی های چند ماهه در ایالات متحده ، به رسانه های محلی گفت.

او درگذشت. چند نفر در شورش ها در آمریکا جان خود را از دست دادند؟

این مقام تصریح کرد که معترضین درگذشته فقط می توانست زیر آتش لاستیک قرار بگیرد و نیروی انتظامی فقط در طی درگیری ها از سلاح های غیر کشنده استفاده می کرد.

درگذشت تارایکوفسکی باعث اعتراض به اعتراضاتی شد که پس از انتخابات ریاست جمهوری در بلاروس در 9 آگوست فوران کرد ، درگذشت وی به شدت مقصر اجرای قانون بود ، هرچند تحقیقات در مورد این حادثه مرگبار ادامه دارد.

اخبار مرتبط  لوكاشنكو بلاروس برای جابجایی تیپ حمله هوایی به مرزهای غربی این کشور در میان اعتراضات و فعالیت ناتو در لهستان ، لیتوانی - RT World News
همچنین در rt.com
VIDEOS مزاحم نشان دهنده حادثه مهلک در تظاهرات بلاروس است. مخالفان می گویند که معترض تیراندازی شد. مقامات اصرار دارند که وی به خودش آسیب رسانددر ابتدا ، مقامات ادعا كردند كه معترض به وسيله مواد منفجره بداهه داري كه وي حمل مي كرد ، به شدت زخمي شد ، اما به نظر مي رسد چنين نيست.

فیلم های گرافیکی این حادثه نشان می دهد که تارایکوفسکی به یک سری از مأموران اجرای قانون بسیار مسلح نزدیک شده اما ظاهراً چیزی در دست او ندارد. چندین انفجار ، احتمالاً از آتش بازی های پرتاب شده توسط معترض ، در این فیلم ها دیده می شود ، و همچنین یک فلاش بزرگ که از خط پلیس در می آید.

معترض سپس با زخم خونریزی بزرگی به سینه او دیده می شود و به زودی به زمین می خورد. هنوز فیلم های موجود نشان نمی دهد که وی دقیقاً چگونه زخم کشنده را دریافت کرده است.

مثل این داستان؟ با یک دوست به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *