وزیر کشور فرانسه در مورد “تهدید تروریستی” در میان “نبرد با ایدئولوژی اسلام گرایان” هشدار داد – RT World News

جرالد دارمانین ، وزیر کشور این کشور گفت ، تهدید تروریستی در فرانسه “بسیار زیاد” است و با ادامه دولت به سرکوب اسلام رادیکال ، حفاظت پلیس در اماکن مذهبی افزایش خواهد یافت.

روز سه شنبه ، دارمانین به رادیو فرانس-اینتر گفت که عملیات امنیتی در مکان های مذهبی افزایش خواهد یافت زیرا این کشور در آستانه روز مقدسین در اول نوامبر ، در پی قتل وحشیانه اخیر یک معلم تاریخ ، با تهدید تروریستی افزایش می یابد در یک حمله آشکار اسلامگرایان.
همچنین در rt.com
فرانسه با گسترش واکنش های کاریکاتورهای حضرت محمد (ره) به مهاجران هشدار می دهد که “هوشیار” باشندوزیر در مورد لزوم مبارزه با دشمن داخلی فرانسه و مقابله با آنها صحبت کرد “اسلام گرایی گسترده ای که از نظر ایدئولوژیک مردم را مسلح می کند.”

دارمانین همچنین از برنامه های بعدی دولت برای سرکوب گروه های اسلامگرا در فرانسه داد. وی دو گروه غیر دولتی Baraka City و CCIF (جمعی علیه اسلام هراسی در فرانسه) را برجسته كرد كه هر دو متهم به ترویج مواضع رادیكال در مورد اسلام هستند.

“نبرد علیه ایدئولوژی اسلام گرایانه وجود دارد. ما نباید عقب نشینی کنیم “ دارمانین گفت ، با این حال ، افزود که دین مسلمانان “همه جای خود را در جمهوری” دارد.

وزیر همچنین به انتقاد از رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه به انتقاد از اظهارات سختگیرانه امانوئل ماکرون در مورد اسلام رادیکال پاسخ داد و گفت که رهبران خارجی حق ندارند در نگرانی های فرانسه دخالت کنند.

اخبار مرتبط  دو کشته و پنج مجروح در انفجار کابل در حالی که دولت در مسیر صلح با طالبان حرکت می کند - RT World News
همچنین در rt.com
اردوغان – مسلمانان در اروپا مانند یهودیان تحت یک “کارزار لینچ” قرار گرفتندفرانسه به دنبال گردن زدن سر معلم فرانسوی ، ساموئل پاتی ، در 16 اکتبر ، دست به سرکوبی اسلام گرایی زد. ماکرون اعلام کرد که اسلام “در بحران” و حاضر به انصراف از کاریکاتورهای جنجالی محمد که توسط مجله شارلی ابدو منتشر شد ، نشد.

سخنان و اقدامات ماکرون و دولت وی خشم بسیاری از مسلمانان در سراسر جهان را برانگیخته است ، از جمله رهبران ترکیه ، پاکستان و مراکش ، به انتقاد از رئیس جمهور فرانسه و حمایت از تحریم کالاهای فرانسه پرداختند.

در پاسخ ، دولت فرانسه روز سه شنبه با اخطار به مهاجران فرانسوی خواستار هوشیاری به دلیل افزایش احساسات ضد فرانسوی شد.

فکر می کنید دوستانتان علاقه مند می شوند؟ این داستان را به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *