وست به “اخبار جعلی” برای توجیه بمباران سوریه استناد کرد ، نماینده پارلمان اروپا پس از رویارویی با رئیس “مصالحه” OPCW در مورد گزارش دوما ، به RT گفت: RT World News

میک والاس ، نماینده اروپا ، بابت کباب کردن مدیرکل OPCW ، فرناندو آریاس ، در جریان جلسه پارلمان ، عذرخواهی نکرد و به RT گفت که به نظر می رسد آریاس از این سازمان برای حمایت از برنامه مداخلات غرب در سوریه استفاده می کند.

آریاس روز پنجشنبه در کمیته فرعی امنیت و دفاع پارلمان اروپا سخنرانی کرد ، فرصتی که والاس از او س questionsالات سختی را به رئیس ناظر سلاح های شیمیایی سازمان ملل متحد ارائه می داد.

سازمان منع استفاده از سلاح های شیمیایی بارها اظهار داشته است كه بشار اسد رئیس جمهور اسلحه شیمیایی را بر مردم خود مستقر كرده است ، اتهاماتی كه آمریكا و برخی از متحدان غربی آن از آن برای حملات هوایی علیه سوریه استفاده كرده اند. اما برخی از نتیجه گیری های آژانس در ماه های اخیر مورد بررسی جدی قرار گرفته است ، به ویژه گزارشی که در مورد حمله شیمیایی ادعا شده در دوما ، در نزدیکی دمشق ، در سال 2018 منتشر شده است. شهادت افشاگران و اسناد داخلی نشان می دهد که OPCW ممکن است اطلاعات کلیدی را مغایر داشته باشد یک نتیجه گیری از پیش تعیین شده در مورد مسئولیت این حادثه.

والاس از آریاس خواست تا به طور کامل ادعاها را بررسی کند “شفاف” درخواستی که مورد قبول رئیس کمیته فرعی ناتالی لوئیزو واقع نشد ، وی نماینده پارلمان اروپا در ایرلند جنوبی را به گسترش “اخبار جعلی”
همچنین در rt.com
جلسه پارلمان اتحادیه اروپا هرج و مرج می شود ، زیرا نماینده پارلمان اروپا به “اخبار جعلی” متهم شد که جرات کرده است از OPCW در مورد رسوائی افشاگر سوال کند (ویدئو)نماینده پارلمان اروپا اعتراض کرد که آزادی بیان قبل از قطع میکروفون وی در حال محدود شدن است. آریاس هرگز به سوالات والاس پاسخ نداد و در عوض دولت اسد را مقصر دانست “یک فاجعه انسانی با ابعاد گسترده”.

والاس پس از این حادثه با RT صحبت کرد و گفت که گریه از “اخبار جعلی” اغلب به عنوان “سلاح” به منظور ساکت کردن مردم. وی خاطرنشان کرد که اخبار جعلی واقعاً خطرناک است و در موارد مختلف برای شروع جنگ استفاده شده است.

اخبار مرتبط  مسکو اتهامات چاپ دینارهای تقلبی را رد کرد - RT World News

“نه تنها جنگ عراق بر اساس اخبار جعلی بود. هنگامی که حمله ادعایی در دوما رخ داد ، در آن زمان توسط ایالات متحده ، فرانسه و انگلیس برای بمب گذاری غیرقانونی سوریه مورد استفاده قرار گرفت. بنابراین این اخبار جعلی بود که باعث جنگ شد “ او گفت.

قانونگذار ایرلندی آریاس را به “مصالحه” متهم کرد و گفت که او نیست “مناسب”برای رهبری OPCW.

“به نظر می رسد او ابزاری از امپریالیسم غربی است” والاس در مورد آریاس گفت.
همچنین در rt.com
بی بی سی ، تایمز استاد انگلیس را متهم می کند که پس از تلاش شدید رقیب خود در مورد تغییر رژیم سوریه به عنوان خائن احتمال داده می شودوی اظهار داشت که OPCW سازمانی “مهم” است اما با انجام تحقیق درباره گزارش دوما ، مشروعیت خود را به خطر می اندازد. آژانس است “تمام شده” نماینده مجلس ، اگر قادر به فعالیت به عنوان یک نهاد شفاف و مستقل نباشد ، “ما حقیقت را می خواهیم و صلح را می خواهیم.”

اگرچه وی مطمئن نبود كه هرگز چنین پرسشی انجام شود ، ولی والاس گفت كه آریاس چنین كرده است “چیزی برای ترسیدن نیست” اگر OPCW کاوشگر Douma خود را به روشی حرفه ای انجام داد ، از چنین بازبینی استفاده کرد.

والاس در پناه دادن به یافته های OPCW تنها نیست. مدیرکل سابق بوستانی سازمان را متهم کرده است “رفتار بالقوه تقلبی در روند تحقیق”.

این داستان را دوست دارید؟ با یک دوست به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *