وضعیت اضطراری بهداشت عمومی در فرانسه به دلیل Covid اعلام شد ، زیرا ماکرون منع رفت و آمد در شهر را تأیید می کند – RT World News

دولت فرانسه با توجه به افزایش موج دوم در کشور ، وضعیت اضطراری بهداشت عمومی را به دلیل افزایش تعداد موارد Covid-19 اعلام کرده است. همچنین برای چندین شهر از جمله پاریس نیز مقررات منع رفت و آمد در نظر گرفته شده است.

در بیانیه روز چهارشنبه ، دولت گفت که به دلیل مقیاس رو به رشد ، سلامت مردم را در معرض خطر قرار می دهد ، باید اپیدمی ویروس کرونا کاملاً مقابله شود.

در این بیانیه اقدامات مشخصی که دولت قصد دارد اجرا کند ذکر نشده است ، اما صرف تصویب وضعیت اضطراری دامنه وسیعی از اختیارات قانونی را به مجریه می دهد.

بعداً روز چهارشنبه ، رئیس جمهور امانوئل ماکرون در یک مصاحبه تلویزیونی اوضاع را چنین توصیف کرد “نگران کننده” و برنامه هایی را برای تحمیل ممنوعیت رفت و آمد در ساعت 9 عصر تا 6 صبح به ساکنان چندین شهر فرانسه ، از جمله پاریس ، لیل ، گرنوبل و لیون نشان داد. وی افزود: محدودیت شبانه از شنبه آغاز می شود و چهار هفته ادامه خواهد داشت.
همچنین در rt.com
“آسیب زا”: زنان فرانسوی مجبور به پوشیدن ماسک در طول تولد هستنداخبار مرتبط  رئیس جمهور فراری جورجیا نکاتی را درباره اصلاحات پلیس با ایالات متحده به اشتراک گذاشت ، از ذکر تجاوز در زندان و اعتراض به اعتصاب در مورد ساعت خود - RT World News

ماکرون گفت ، هرکسی که در حین منع رفت و آمد باشد باید دلیل خوبی برای بیرون بودن داشته باشد و تخلفات منجر به جریمه نقدی تا 1500 یورو می شود.

رئیس جمهور قفل ملی را رد کرد و گفت این امر غیر متناسب خواهد بود.

فرانسه یکی از کشورهای اروپایی است که به وفور در معرض بیماری همه گیر Covid-19 قرار گرفته است. این مرکز بیش از 700000 مورد تایید شده ویروس کرونا و بیش از 33000 مورد مرگ را ثبت کرده است. از ماه اوت ، شیوع بیماری در کشور دوباره در حال افزایش است.

روز چهارشنبه ، مقامات بهداشتی فرانسه گزارش دادند که تعداد افرادی که تحت درمان Covid-19 برای اولین بار از اواخر ماه ژوئن در بیمارستان بستری شده اند ، از 9،100 نفر فراتر رفته است ، در حالی که 22951 مورد تایید شده دیگر نیز برای دوره 24 ساعته قبلی گزارش شده است.

فکر می کنید دوستانتان علاقه مند می شوند؟ این داستان را به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *