وقتی مجادله فرانسوی پس از قمه زنی معلم ، بحثهای آزاد بیانگر کارتونهای محمد را چاپ می کند – اخبار جهانی RT

مجله L’Express فرانسه کاریکاتورهایی از حضرت محمد (ص) را چاپ کرده است ، برخی از آنها در یک درس توسط معلم مقتول ساموئل پتی استفاده شده است. مقامات محلی می خواهند کتاب کاریکاتور منتشر کنند و آن را در مدارس توزیع کنند.

این نشریه فرانسوی داستانی را شامل کارتون های پیامبر اسلام ارائه داد ، که دو داستان از آنها – نقاشی های گرفته شده از مجله طنز شارلی ابدو – بخشی از درسی درباره آزادی بیان توسط پتی بود.

در سال 2015 ، دوازده نفر پس از حمله دو تندرو اسلامگرا به دفتر شارلی ابدو در پاریس ، به عنوان مجازات این کارتون ها مورد اصابت گلوله قرار گرفتند و کشته شدند.

مجله فرانسوی استدلال کرد که پتی ، که توسط یک پناهنده چچنی 18 ساله سر بریده شد ، به دلیل “انجام کار خود” و ترویج ارزشهای دنیوی فرانسه. این رسانه هشدار داد که این کشور نمی تواند به خود اجازه سانسور خود را بدهد.

ترس آنجاست. ترس همه جا را فرا گرفته است. اما نمی توانیم بگذاریم که غالب شود

ادامه مطلب

تصمیم برای اجرای کارتون ها در حالی است که عصبانیت نسبت به قتل پتی خشمگین شده است. روز دوشنبه ، روسای جمهور 13 منطقه اداری فرانسه اعلام کردند که در حال آغاز ابتکاری برای انتشار کتاب کاریکاتورهای سیاسی و مذهبی هستند و آنها می خواهند که این کتاب در مدارس سراسر کشور توزیع شود.

در بیانیه ای ، یکی از رهبران این ابتکار گفت که هدف این کتاب است “از ارزشهای جمهوری و حق اساسی هر یک از همشهریان ما برای زندگی در صلح و آزادی دفاع کنید.”

هفته گذشته پتی مورد حمله قرار گرفت و کشته شد ، زیرا پدر یکی از دانش آموزان وی چندین فیلم در شبکه های اجتماعی منتشر کرد که در آن او مربی را به عنوان “اراذل و اوباش” تقبیح کرد و گفت که از او شکایت کرده است. گزارش شده است که این فیلم ها در میان جامعه مسلمانان منطقه پخش شده است و حتی یکی از آنها توسط مسجد محلی ، مسجد جامع پانتین به اشتراک گذاشته شده است.

اخبار مرتبط  جایزه صلح نوبل به دلیل برنامه "تلاش برای مبارزه با گرسنگی" به برنامه جهانی غذا سازمان ملل متحد اعطا شد - RT World News

مسجد پس از قتل پتی ، این ویدئو را حذف کرد و از به اشتراک گذاشتن آن ابراز تاسف کرد ، در حالی که استدلال می کرد معلم هرگز با نام در کلیپ مشخص نشده است. بر اساس گزارش ها ، پس از جرالد دارمانین ، وزیر کشور فرانسه ، مسجد را به انتشار متهم کرد که محل عبادت بسته شود. “نفرت” و با این استدلال که اجازه فعالیت ندارد.

قابل توجه است ، حسن چالغومی ، رئیس کنفرانس ائمه اطهار فرانسه ادعا می کند که وی به رئیس مسجد در مورد “بنیادگرا” در جماعت او

دولت فرانسه متعهد شده است كه پس از كشته شدن پتی با افراط گرایی اسلامی در این كشور برخورد كند. ده ها هزار تظاهرات کننده در پاریس و شهرهای سراسر فرانسه برای محکوم کردن قتل معلم تجمع کردند.

این داستان را دوست دارید؟ با یک دوست به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *