ولید معلم ، وزیر امور خارجه سوریه در سن 79 سالگی درگذشت – رسانه دولتی – RT World News

به گزارش سانا ، ولید معلم ، وزیر امور خارجه سوریه که در 15 سال گذشته به عنوان دیپلمات عالی جمهوری عربی فعالیت می کرد ، در 79 سالگی درگذشت ، این وزارتخانه سوگواری سیاستمدار باسابقه را اعلام کرد.

علت مرگ وی بلافاصله مشخص نشد ، اما گفته می شود که در سال 2014 وی در یک بیمارستان بیروت تحت عمل جراحی قلب قرار گرفت.

معلم از سال 2006 به عنوان برترین دیپلمات سوریه خدمت کرده در حالی که تقریبا از کل درگیری های تقریباً یک دهه گذشته به عنوان معاون نخست وزیر این کشور از سال 2012 فعالیت کرده است. در دهه 90 او سفیر سوریه در ایالات متحده بود.




همچنین در rt.com
سوریه در آدرس UNGA ترکیه را به عنوان “حامی تروریسم” منفجر می کند



اخبار مرتبط  معترضین طرفدار و ضد نتانیاهو با آغاز محاکمه فساد نخست وزیر در اورشلیم با چهره ای شدید روبرو شدند - RT World News

معلم به عنوان یكی از متحدان دیرینه بشار اسد ، رئیس جمهور سوریه ، در سخنرانی ها و مصاحبه های خود با رسانه های خارجی معمولاً مداخلات خارجی و نقض خودسرانه حاكمیت سوریه را محكوم كرد.

همین ماه گذشته ، او انتقاد کرد “بهانه های شل و ول” برای جلوگیری از بازگشت پناهندگان سوری به وطن خود ، با انتقاد از غرب به دلیل سیاسی کردن مسئله کاملاً بشردوستانه برای پیشبرد برنامه های سیاسی خود.




همچنین در rt.com
وزیر امور خارجه سوریه به RT گفت: ایالات متحده از داعش به عنوان “مترسک” برای ترساندن دیگران استفاده می کند ، در حالی که مخفیانه از آنها حمایت می کند.



فکر می کنید دوستانتان علاقه مند می شوند؟ این داستان را به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *