وندال ها نقاشی های دیواری را منکر هولوکاست در اثر تاریخی جنگ جهانی دوم در روستای فرانسوی توسط نازی ها قتل عام و سوخته شدند (عکس) – RT World News

وندال های ناشناخته در دهکده فرانسوی Oradour-Sur-Glane ، یک دیوار یادبود را خراب کرده اند که شاهد بزرگترین قتل عام این کشور توسط نازی ها در جنگ جهانی دوم بود. مقامات فرانسوی عهد كردند كه این وندالها را به عدالت بسپارند.

نقاشی های تهاجمی در اواخر روز جمعه در دیواره یادبود در ورودی مرکز یادبود کشف شد.

وندالها کتیبه “روستای شهید” را عبور دادند و در عوض “دهکده دروغگو” را پاشیدند. نقاشی های دیواری نیز می خواند “رینورد راست است”در ادای احترام به وینسنت رینوارد ، یک تجدیدنظر برجسته فرانسوی ، منکر هولوکاست و طرفدار نئو نازیسم ، بارها به خاطر اعتقادات خود به زندان افتاد.

این حادثه توسط مقامات ارشد فرانسه محکوم شده است که قول داده اند که این مسئولان را شناسایی کرده و آنها را به عدالت بسپارند. رئیس جمهور امانوئل ماکرون گفته است “همه چیز انجام خواهد شد” برای گرفتن مردم پشت این “ناگفته” عمل کن نخست وزیر فرانسه ، ژان کاستکس گفت: حمله خرابکاران “خاطره شهدای ما را خاکی می کند ،” در حالی که جرالد دارمنین وزیر کشور این واقعه را محکوم کرد “کثافت ها را خراب کن.”

“شرم کن کسانی که این کار را کردند ،” وزیر دادگستری اریک دوپوند-مورتی گفت: در توییت. “همه برای یافتن و قضاوت افرادی که مرتکب این اعمال فداکارانه شده اند ، انجام می شود.”

در دهم ژوئن سال 1944 ، اندکی پس از فرود آمدن متفقین در فرانسه ، این روستا مورد حمله و ویران شد. سربازان نازی 642 روستایی را به کلیسا و انبارها ریختند و سپس کل روستا را آتش زدند.

اخبار مرتبط  رهبر هنگ کنگ از قدرتهای اضطراری برای به تعویق انداختن انتخابات قانونگذاری برای یک سال استفاده می کند - RT World News
همچنین در rt.com
‘به طور جدی؟’ حساب توییتر المپیک HAMMERED پس از به اشتراک گذاشتن “برگشت” مشتاقانه به بازی های سال 1936 در آلمان نازیجنایات جنگ توسط نازی ها به عنوان تلافی برای آدم ربایی یک سرباز آلمانی توسط مقاومت فرانسوی انجام شد. در حالی که این شهرک پس از جنگ بازسازی شد ، ویرانه های دهکده اصلی به عنوان یک موزه تاریک و روباز حفظ شده است.

فکر می کنید دوستان شما علاقه مند خواهند بود؟ این داستان را به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *