ونزوئلا تحریم های ایالات متحده علیه مادورو و ایران را به عنوان “تهاجم پایدار” منفجر می کند – اخبار جهانی RT

ونزوئلا با انتقاد از دور جدید تحریم های آمریكا علیه رئیس جمهور ، نیكولاس مادورو و ایران ، حمله ای غیرقانونی و غیرقانونی عنوان كرد ، ضمن آنكه با گزارش جدید سازمان ملل متحد مبنی بر سوusesاستفاده های رسمی مخالفت كرد و گفت كه از “حقوق بشر به عنوان سلاحی سیاسی” استفاده می كند.

“ونزوئلا با اعلام ادعای تحریم های یک جانبه علیه رئیس جمهور نیکولاس مادورو ، به عنوان بخشی از یک کارزار مداوم تجاوز به جمهوری اسلامی ایران و کشور ما ، تجاوزات جدید ایالات متحده به جامعه جهانی را تقبیح می کند.” وزیر خارجه خورخه آریازا در الف نوشت توییت در روز دوشنبه.
همچنین در rt.com
پمپئو تحریم های جدید آمریکا علیه وزارت دفاع ایران را اعلام کردکاراکاس گفت اقدامات واشنگتن نشان داد که چنین بوده است “هیچ احترامی” برای سازمان ملل و تحریم های جدید اعمال شده است “بدون هیچ مبنایی” در حقوق بین الملل همچنین قول داد که “هیچ اقدامی مرعوب کننده و متکبرانه توسط دولت ایالات متحده” ونزوئلا را از روابط دوستانه با ایران باز خواهد داشت.

ساعاتی قبل ، وزارت امور خارجه ایالات متحده اعلام کرد که یک دور جدید مجازاتها علیه تهران و کاراکاس – از جمله مادورو و تعدادی از نهادهای ایرانی – متهم به همکاری دو کشور برای “تحریم تسلیحاتی سازمان ملل” در مورد ایران.

“وضع تحریم های ما برای مادورو امروز هشداری است که باید به وضوح در سراسر جهان شنیده شود: مهم نیست که شما کی باشید ، اگر تحریم تسلیحاتی سازمان ملل متحد را علیه ایران نقض کنید ، خطر تحریم را دارید” وزیر امور خارجه مایک پمپئو هنگام اعلام اقدامات جدید در روز دوشنبه گفت.

اگرچه قرار است ممنوعیت تسلیحات در ماه اکتبر منقضی شود ، واشنگتن اصرار دارد که این تحریم همچنان ادامه خواهد داشت “به طور نامحدود” ، علی رغم تلاش ناموفق ایالات متحده برای تمدید تحریم در شورای امنیت سازمان ملل در ماه گذشته. مجازات های جدید نیز چند روز پس از اعلام ایالات متحده به طور یک جانبه از سرگیری سازمان ملل متحد صادر می شود “snapback” تحریم های جمهوری اسلامی ، با استناد به توافق هسته ای ایران که واشنگتن از سال 2018 پس گرفت. این اقدام با مخالفت تقریبا یکپارچه شورای امنیت روبرو شده است.

اخبار مرتبط  تقریبا 40K خواستار برداشتن مجسمه هایی هستند که نشان می دهد پادشاه بلژیکی در دوره استعمار ، مقصر نسل کشی کنگو است - RT World News
همچنین در rt.com
ماموریت حقیقت یاب سازمان ملل ادعا می کند که پلیس و نیروهای امنیتی ونزوئلا “قتل های خودسرانه و شکنجه های سیستمیک” را انجام داده اندArreaza همچنین گزارش اخیر کشف حقیقت سازمان ملل متحد را هدف قرار داد که ادعا می کند سوuses استفاده جدی از سوی مقامات ونزوئلا ، از جمله قتلهای غیرقانونی و شکنجه است. وزیر امور خارجه گزارش را رد کرد “غلط” در یک جداگانه توییت، متهم کردن نهاد بین المللی به “استفاده از حقوق بشر به عنوان یک سلاح سیاسی” در حالی که تجزیه و تحلیل توسط لباس تحقیق محلی Mission Truth ، که گزارش را نادرست و با انگیزه سیاسی می داند ، به اشتراک گذاشت.

FM قبلا تقبیح شد گزارش سازمان ملل پس از صدور گزارش هفته گذشته ، با اصرار بر آن است “گرفتار دروغ” کمبود در “سختگیری روش شناختی” و “توسط کشورهایی با سوابق وحشتناک حقوق بشر برای اهداف ایدئولوژیک ایجاد شده است” به منظور. واسه اینکه. برای اینکه “حمله به ونزوئلا.”

واشنگتن در ماه های اخیر به اقدامات تحریمی خود علیه ایران و ونزوئلا ادامه داده و به طور مستمر در حال گسترش است “حداکثر فشار” مجازات های تهران برای اینکه صادرات نفت این کشور را به دنبال داشته باشد “صفر” در حالی که با وجود مخالفت تقریبا جهانی در سطح بین المللی ، از جمله متحدان ایالات متحده ، برای اعمال مجدد تحریم های سازمان ملل متحد فشار می آورد. در همین حال ، ایالات متحده رهبر ونزوئلا را در این مورد متهم کرده است “تروریسم نارکو” در طی سال گذشته چندین لایه تحریم را به اتهام انداخت و عمدتا هدف حملات سوخت ایران به این کشور بود ، حتی ماه گذشته چهار تانکر بنزین که به ونزوئلا می رفتند را توقیف کرد.
همچنین در rt.com
صادرات نفت ونزوئلا در میان خرد کردن تحریم های ایالات متحده به پایین ترین سطح 77 ساله سقوط کردفکر می کنید دوستانتان علاقه مند می شوند؟ این داستان را به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *