ونزوئلا می گوید انفجار نیروگاه گاز طبیعی “حمله تروریستی” بود که شرکت دولتی انرژی تحریم شده (VIDEOS) را هدف قرار داده است – RT World News

وزیر نفت ونزوئلا گفت که انفجار و آتش سوزی شدید شنبه در یک کارخانه گاز نتیجه یک حمله تروریستی است. این نیروگاه متعلق به شرکت دولتی انرژی (PDVSA) است که توسط ایالات متحده تحریم شد.

تصاویری که گفته می شود در شهر الجیرو در شمال شرقی کشور فیلمبرداری شده است ، انفجار نیرومند و شعله های آتش را به آسمان نشان می دهد.

وب سایت خبری ونزوئلا El Tiempo گفت: آتش سوزی به حدی شدید بود که آتش نشانان برای نزدیک شدن به محل تلاش می کردند ، در حالی که کشاورزان محلی نگران بودند که آتش سوزی به تأسیسات نفتی مجاور سرایت کند.

“این اقدام تروریستی بر مرکز عملیاتی الججرو که به عنوان یک نیروگاه تزریق گاز فعالیت می کند ، تأثیر گذاشته است و خدا را شکر هیچ تلفاتی از این حمله گزارش نشده است.” وزیر نفت Tareck El Aissami گفت.

ال آیسامی افزود تحریم ها علیه شرکت نفت و گاز دولتی PDVSA سال گذشته تشدید شد.

مقامات ونزوئلا پیش از این گفته بودند که تروریسم و ​​خرابکاری دلیل آتش سوزی و انفجار در پالایشگاه نفت آموای در سال 2020 و یک کارخانه پر کردن گاز طبیعی در Ocumare del Tuy در سال 2019 بوده است.

اخبار مرتبط  وزیر امور خارجه آرژانتین با انتقاد از رئیس بلوک منطقه ای OAS به دلیل "دخالت" در انتخابات عمومی مکزیک در میان افزایش امنیت

آمریکا در سال 2019 به عنوان بخشی از “فشار حداکثر” خود علیه دولت ونزوئلا به رهبری نیکولاس مادورو ، رئیس جمهور ، که بارها ادعا کرده است که واشنگتن برای تخریب وی از قدرت قصد خرابکاری و کودتا را دارد ، تحریم هایی را علیه PDVSA اعمال کرد.

کاخ سفید آشکارا از مخالف اصلی داخلی مادورو ، خوان گوآیدو ، که در سال 2019 توسط پارلمان تحت کنترل مخالفان “رئیس جمهور موقت” انتخاب شد ، حمایت می کند. مادورو این انتصاب را غیرقانونی اعلام کرد.
همچنین در rt.com
ونزوئلا برای صدور صورتحساب 1 میلیون بولیوار ، اما ارزش آن فقط 50 سنت در میان تورم شدید استفکر می کنید دوستانتان علاقه مند می شوند؟ این داستان را به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *