ونزوئلا می گوید “جاسوس آمریكایی” را دستگیر كرد كه دو پالایشگاه نفت را با سلاح های “سنگین و تخصصی” هدف قرار داده است – RT World News

نیکلاس مادورو ، رئیس جمهور ونزوئلا ، از دستگیری “یک جاسوس آمریکایی” با سلاح های سنگین و پول در نزدیکی دو پالایشگاه در ایالت فالکون خبر داد. گفته می شود این مرد یک تفنگدار دریایی است که برای CIA در عراق کار می کرده است.

مادورو روز جمعه در یک سخنرانی تلویزیونی گفت ، جاسوس در تلاش بود اطلاعات مربوط به پالایشگاه های آموای و کاردون را جمع آوری کند. این دو مرکز در شبه جزیره پاراگوانا ، در امتداد ساحل ونزوئلا درست در جنوب آروبا واقع شده است.

به گفته رئیس جمهور ، آمریکایی بازداشت شده یکی از اعضای سپاه تفنگداران دریایی ایالات متحده است که با CIA در عراق کار می کرد ، و با “سلاح های سنگین و تخصصی و مقدار زیادی پول نقد.”

مادورو افزود که وی دستور داد پس از دستگیری جاسوس امنیت بیشتری در همه پالایشگاه های ونزوئلا افزایش یابد پیش از این ، وی گفت ، وزارت نفت کشور طرحی را کشف و خنثی کرد “برای ایجاد یک انفجار” در پالایشگاه ال پالیتو در کارابوبو ، غرب کاراکاس.

این یک جنگ انتقام جویی توسط امپراتوری گرینگو است تا مانع از تولید همه مشتقات نفتی و بنزین توسط ونزوئلا شود

مادورو ایالات متحده را به جنگ اقتصادی علیه ونزوئلا متهم كرد كه سعی دارد صنعت نفت این كشور را از بین ببرد. “آنها به درجه ای از جنون رسیده اند” او گفت.

واشنگتن مادورو را به “دیکتاتور” بودن متهم کرده و سیاستمدار مخالف خوان گوئیدو را به عنوان “رئیس جمهور موقت” در ژانویه 2019 به رسمیت شناخته است. علیرغم حمایت ایالات متحده و اکثر ایالات آمریکای لاتین ، گوئیدو در تلاش های مکرر برای به دست گرفتن قدرت در این کشور ناکام مانده است. کاراکاس
همچنین در rt.com
صادرات مجازات نفت ونزوئلا به لطف افزایش فروش هند – از پایین ترین سطح تاریخی افزایش می یابد – گزارشتحریم نفتی ایالات متحده ضربه سختی به ونزوئلا وارد کرده و صادرات این کشور را به کمترین میزان از سال 1943 کاهش داده و در ماه آگوست به دلیل خریدهای ویژه از هند فقط اندکی افزایش یافته است. ایالات متحده هرگونه اموال شرکت نفت دولتی ونزوئلا PDVSA را مصادره کرده و آن را به صندوق های گوایدو و طرفدارانش هدایت می کند.

اخبار مرتبط  وزیر کشور بلاروس ادعا می کند که معترض کشته شده در تظاهرات ضد دولت می توانست به دور "غیر کشنده" ضربه بزند - RT World News

بانک انگلیس نیز به همین دلیل مانع دسترسی کاراکاس به حدود 1 میلیارد دلار طلای ذخیره شده در خزانه های خود شد ، قضات انگلیس اعلام کردند که این حق به جای آن به سیاستمدار مورد حمایت تعلق دارد.

دو عضو سابق ارتش آمریكا قبلاً در اوایل سال جاری در ونزوئلا بازداشت شده اند. کارمندان لباس مزدور مستقر در فلوریدا Silvercorp ، اپراتورهای سابق نیروهای ویژه ارتش ایالات متحده (“گربه های سبز”) در ماه مه ، پس از تلاش برای عبور از کلمبیا ، دستگیر شدند. آنها اعتراف کردند که در تلاش بودند مادورو را ربوده و گوئیدو را به عنوان رئیس جمهور منصوب کنند. یکی از آنها ، لوک دنمن ، بعداً به تلویزیون ونزوئلا گفت که گوایدو داشته است “بسیار گمراه” آنها در مورد وضعیت ونزوئلا.
همچنین در rt.com
تحویل مادورو به آمریکا هدف حمله ناموفق ونزوئلا بود – مزدور آمریکایی در نوار بازجویی می گویددولت آمریكا هرگونه دانش یا مشاركت در عملیات را انكار كرد. گوایدو نیز همین کار را کرد و اصرار داشت که داشته باشد “هیچ پیوند ، تعهد و مسئولیتی با Silvercorp یا اقدامات آن وجود ندارد.” در اوایل ماه مه ، واشنگتن پست یک قرارداد 41 صفحه ای بین گوایدو و سیلورکورپ منتشر کرده بود که از وی به عنوان “فرمانده کل”

دنمن به مقامات ونزوئلا گفت که مدیران شرکت هنگام بازدید از کاخ سفید با گوئیدو ملاقات کرده اند. او و دیگر گرین برت ، آیران بری ، ماه گذشته به دلیل توطئه به 20 سال زندان محکوم شدند.

فکر می کنید دوستانتان علاقه مند می شوند؟ این داستان را به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *